Olimpiada pingpongistów na piątkę

Pięć medali wywalczyli reprezentanci Lubelszczyzny podczas XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Kazimierzy Wielkiej. Wszystkie zdobyli pingpongiści Sygnału Lublin. Najlepszy z nich - Konrad Kulpa - wrócił z dwoma złotymi krążkami.

Kulpa został mistrzem Polski w singlu, gdzie w partii o pierwsze miejsce wygrał 4:0 z rozstawionym z "jedynką" Tomaszem Rakowskim (ZKS Drzonków), a także w grze podwójnej wraz z Kamilem Puchalskim z MOKS-u Słoneczny Stok Białystok. W finale pokonali oni 3:2 parę Mateusz Dzikowski i Marcin Woskowicz (LUKS Chełmno). Po brązowy medal sięgnęła drużyna kadetek Sygnału w składzie Natalia Cięszczyk i Sylwia Pawlak, która w meczu o trzecie miejsce wygrała z MRKS Gdańsk 3:1. Na trzecim stopniu mistrzowskiego podium stanął także mikst Sygnału - Kulpa / Cięszczyk. Ponadto debel dziewcząt Cięszczyk / Katarzyna Nowocin (Sygnał / GLKS Nadarzyn) również wywalczył brąz.

W grze pojedynczej Cięszczyk i Pawlak zostały sklasyfikowane na miejscach 9.-12., a Paweł Rozwadowski z Roztocza Szczebrzeszyn 13.-16. Natomiast w drużynówce chłopców Sygnał I (Kulpa i Adrian Łagoźny) zajął miejsca 5.-8., a Sygnał II (Kamil Kleczkowski, Adam Świrgoń) 9.-12. - Jestem bardzo zadowolony - podsumował trener Jarosław Maruszczak. - To znakomity wynik, choć przy odrobinie szczęścia mogło być jeszcze lepiej. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Kulpa. Wystartował w czterech konkurencjach, zdobył trzy medale i pojedzie w lipcu na mistrzostwa Europy do Pragi.

W klasyfikacji województw Lubelszczyzna była czwarta - 39 pkt. Wygrało Mazowieckie - 74,5 pkt. Natomiast w klasyfikacji klubowej Sygnał uplasował się na trzeciej pozycji - 32,5 pkt. Zwyciężył GLKS Nadarzyn - 62 pkt.