Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

1/4 finału Pucharu Polski kobiet: Gryf Sedina Szczecin - Górnik Łęczna 1:1. Karne 4:3. Od 52. minuty szczecinianki przegrywały i długo nie mogły pokonać reprezentacyjnej bramkarki (kadra U-19) występującej w Górniku. Dopiero Emilia Zdunek strzałem w 88. minucie wyrównała. W rzutach karnych jedenastkę spudłowała Ania Szymańska, która normalnie nie ma trudności ze zdobywaniem goli z tego elementu gry. Bramkarka Gryfa zrehabilitowała się broniąc dwa strzały rywalem i nasz zespół mógł cieszyć się z awansu do półfinału.

PIŁKA RĘCZNA

Ekstraklasa piłkarek ręcznych: Politechnika Koszalin - Zgoda Ruda Śląska 22:27 (11:10). Koszalinianki wygrały pierwszy mecz o 5. miejsce w rozgrywkach na Śląsku 25:24, ale zbyt pewne siebie przystąpiły do rewanżu. Zgoda w drugiej połowie zagrała bardzo skutecznie i wygrała. W efekcie Politechnika zostanie sklasyfikowana na 6. pozycji.

I liga piłkarzy ręcznych: Jurand Ciechanów - Pogoń Handball Szczecin 38:38 (20:17). PH: Wężyk, Śrudka, Matkowski - Pawłaszek 10, Krupa 10, Hofman 7, Biały 7, Marcinkian 2, Jarosz 1, Smuniewski 1, Wolski 0, Nowe 0, Guzek 0, Łąpieś 0. Szczecinianie nie mają już szans uniknąć degradacji.

II liga mężczyzn: Gwardia Koszalin - Szczypiorniak Olsztyn 39:27 (19:9). Gwardia: Marcisz, Bugaj - Czerwiński 8, Daniuk 6, Kiciński 6, Paszkowski 6, Stasiuk 4, Goerig 3, Jakutowicz 3, Marzec 2, Kamiński 1, Laskowski 0, Kowalski 0. Gwardia zajęła 5. miejsce na koniec rozgrywek.

FUTBOL AMERYKAŃSKI

Ekstraklasa: Husaria Gryfino - Pomorze Seahawks 28:14 (0:6, 7:6, 14:0, 7:2). Gospodarze już po kwadransie gry przegrywali 0:12 i nie potrafili przebić się przez defensywę Pomorza. Od drugiej kwarty wskazówki grającego trenera Grzegorza Rygliszyna zaczęły jednak docierać do zawodników i gra Husarii zdecydowanie się poprawiła. Dwa przyłożenia zaliczył Roland Dowgiel, a po jednym Bartosz Gurdak i Tomasz Komosa. Bezbłędny przy podwyższeniach był Paweł Miziński. Sukces Husarii tym cenniejszy, że w pierwszej połowie kontuzji doznał pierwszy rozgrywający - Rafał Stroiński. Zmiennik - Andrzej Łukasik - spisał się bardzo dobrze.

WIOŚLARSTWO

Osada Akademii Morskiej (na zdjęciu) w Szczecinie wygrała regaty ósemek uczelnialnych o Puchar Marszałka Zachodniopomorskiego, które odbyły się w sobotę przy Wały Chrobrego.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

W 34. Międzynarodowym Turniej Wiosny i 9. Memoriale Anny Kłos Sulimy wzięło udział blisko 30 gimnastyczek, które reprezentowało 7 państw. W ostatniej chwili z przyjazdu zrezygnowały ekipy z Bułgarii i Kanady. W gronie seniorek najlepsza była Annika Rejek (Niemcy), a 3. miejsce zajęła Ewa Modzelewska (zawodniczka Kusego Szczecin w turnieju wystąpiła jako reprezentantka Polski), 4. - Małgorzata Woroniak (Kusy). Grupę juniorek wygrała Maria Żeludkowa (Rosja), a 4. miejsce zajęła Aleksandra Metza (Kusy). W gronie najmłodszych - juniorek młodszych - najlepsza okazała się Marta Kulesza (Polska), przez Mariną Miloną i Karoliną Woroniak (obie z Kusego).