Turniej WTA w Rzymie: Safina po trzech godzinach walki lepsza od Williams

Dinara Safina zagra ze Swietłaną Kuzniecową w finale turnieju WTA w Rzymie. W niesamowitym, trwającym ponad trzy godziny półfinale Safina pokonała w piątek Venus Williams 6:7 (3-7), 6:3, 6:4.
W drugim półfinale Kuzniecowa nie miała większych problemów ze zwycięstwem nad Wiktorią Azarenką. Rosjanka pokonała Białorusinkę 6:2, 6:4.

Mecz Safiny z Williams był niezwykle dramatyczny. Rozstawiona z jedynką Rosjanka przegrała pierwszego seta po tie-breaku, a w drugim Amerykanka prowadziła już 2:0, ale Safina zdołała odrobić stratę i wygrać seta, a potem cały mecz. Niezwykły przebieg miał ostatni gem. W trzecim secie przy stanie 5:4 Safina najpierw... popełniła trzy podwójne błędy serwisowe z rzędu, ale potem obroniła cztery breakpointy i za trzecim meczbolem dopięła swego!

Williams w ćwierćfinale wyeliminowała z turnieju Agnieszkę Radwańską.

Finał Kuzniecowa - Safina to powtórka sprzed tygodnia ze Stuttgartu. Wtedy triumfowała Kuzniecowa odnosząc pierwsze turniejowe zwycięstwo od 2007 r.

Obie Rosjanki sprawiają jak na razie najlepsze wrażenie na czerwonej mączce i póki co należy je traktować jako główne faworytki zbliżającego się wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.