Awantura w Dębicy

PIŁKA NOŻNA. Trzecioligowi piłkarze odrobili zaległości. W najciekawszym z meczów w Dębicy doszło do awantury pomiędzy piłkarzami Resovii i Wisłoki.

Pierwsza połowa należała do miejscowych, którzy rządzili na boisku i udokumentowali to bramką. W 30. minucie Dariusz Kantor trafił w słupek, piłka wróciła w okolice pola karnego, a kolejne uderzenie Mirosława Kality wylądowało w siatce.

Po przerwie do głosu doszli rzeszowianie i odrobili straty z nawiązką. Najpierw Marek Kusiak strzałem głową po rzucie rożnym wyrównał stan meczu, a chwilę później Piotr Kamiński dał prowadzenie Resovii.

Gdy wydawało się, że punkty pojadą do Rzeszowa, w 90. minucie pięknym strzałem popisał się D. Kantor i znów był remis. Chwilę później prowadziła jednak Resovia. Kamil Walaszczyk najpierw był faulowany w polu karnym, a później na raty wykorzystał jedenastkę i dał zwycięstwo gościom.

Niestety, spotkanie zakończyło się bijatyką pomiędzy zawodnikami obu drużyn. W efekcie dwóch graczy wyleciało z boiska, ale wynik nie uległ zmianie.

Wisłoka Dębica 2 (1)

Resovia 3 (0)

Bramki: Kusiak (59.), Kamiński (67.), Walaszczyk (90.+1 - k.) - Kalita (30.), D. Kantor (90.).

Wisłoka: Dydo - Pyskaty (64. Mariusz Wolański), Pokrywka, Konrad, Michał Wolański (53. Bielatowicz) - Zołotar (87. Grębowski), Kędzior, Wolak Ż , CZ , Kalita, S. Kantor Ż - M. Kantor.

Resovia: Król CZ - Szkolnik, Kusiak, Baran, Kozubek - Piątkowski (46. Cygnar), Walaszczyk, Danielak (82. Kruczek), Turczyn Ż - Kamiński (88. Madeja), Wiktor (46. Fryc Ż ).

Wyniki zaległych meczów 16. kolejki:

Spartakus Szarowola - Unia Nowa Sarzyna 2:0, Avia Świdnik - Karpaty Krosno 0:0, Górnik II Łęczna - Izolator Boguchwała 1:1, Łada Biłgoraj - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:0.