IV liga piłkarska: Sparta wygrywa na szczycie

Kolejny krok zespołu z Dwikóz w kierunku awansu do III ligi. W hicie 23. kolejki Sparta pokonała Hetmana Włoszczowa.

Decydujące o losach meczu okazało się końcowych 10 minut. W 80. na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jacek Kościelny, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Maciej Gajda. Wcześniej trafiali: Ryszard Gaweł (18.) dla Sparty i Łukasz Orzeł (48.) dla Hetmana. Sensacja w Kielcach - trzy punkty z boiska Orląt wywozi znakomicie spisujący się pod wodzą nowego trenera Rafała Wójcika OKS Opatów. Gola na wagę zwycięstwa przedostatniego zespołu w tabeli w 73. minucie zdobył Sebastian Kostrzewa.

Spartakus Daleszyce - Heko Czermno 2:1 (1:0);

Piaskowianka Piaski - Wisła Sandomierz 3:1 (1:1).

W meczach zaległych

Alit Ożarów - Partyzant Radoszyce (przerwany przy stanie 3:0) - goście nie wyszli na drugą połowę, protestując przeciwko, stronniczemu ich zdaniem, sędziowaniu - sprawę zbada ŚZPN;

GKS Rudki - Orlęta Kielce 3:2 (1:1).