Siatkarze Gwardii Wrocław zdegradowani!

Siatkarze EnergiiPro Gwardii Wrocław nie obronili miejsca w I lidze. W turnieju barażowym w Jaworznie zagrali fatalnie, przegrywając wszystkie mecze, w efekcie zajęli ostatnie miejsce za MCKiS Jaworzno, Fartem Kielce i Rośkiem Syców.

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Siatkarze Gwardii po wygraniu spotkań barażowych z Nysą na turniej z udziałem MCKiS-u Jaworzno oraz zespołów II-ligowych jechali w roli faworytów. Niestety, zawiedli, spisując się fatalnie. Nie tylko przegrali z Jaworznem (1:3), ale zaliczyli też kompromitujące porażki z Rośkiem Syców (1:3) i Fartem Kielce (0:3).

Zwłaszcza mecz z Rośkiem Syców był wyjątkowym popisem nieudolności gwardzistów, którzy zawodzili niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ekipa trenera Ireneusza Kłosa raziła słabą zagrywką, a w czwartym secie przegrywała nawet 13:20. Podczas kolejnych przerw siatkarze Rośka wyluzowani powtarzali tylko: - Spokojnie panowie, gramy swoje do końca.

Nasi siatkarze już nie byli w stanie odwrócić losów meczu, a trener Kłos próbował usprawiedliwiać swój zespół miesięczną przerwą, która uniemożliwiała meczowy rytm. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to marne tłumaczenie.

Wyniki meczów: MCKiS Jaworzno - Fart Kielce 3:2, Rosiek Syców - Gwardia Wrocław 3:1, Rosiek Syców - Fart Kielce 0:3, MCKiS Jaworzno - Gwardia Wrocław 3:1, Fart Kielce - Gwardia Wrocław 3:0, Rosiek Syców - MCKiS Jaworzno 0:3.

W I lidze zagra Jaworzno i Fart, w II lidze - Rosiek i Gwardia.