Sport.pl

Mityng skoku wzwyż w Łodzi

Nie będzie w tym roku mityngu skoku wzwyż "Opoczno". W zamian 2 lutego w Łodzi odbędzie się mityng "Artur Partyka zaprasza", podczas którego najlepszy polski skoczek zakończy karierę.
Partyka nie będzie skakał w tych zawodach. Wystąpi za to z mikrofonem obok Marka Rudzińskiego i Przemysława Babiarza. Będzie zapowiadać skoki niedawnych rywali. Wśród mężczyzn m.in. mistrza świata Wiaczesława Woronina, Charlesa Austina, Staffana Stranda, Stefana Holma, czy Marka Boswella. Gwiazdami konkursu pań będą Wenelina Wienewa i Tatiana Motkowa. Najlepsi zarobią po 4 tys. dolarów. Liderami polskich ekip będą Anna Ksok i Grzegorz Sposób.

- Nie chcemy robić drugiego "Opoczna" - mówił wczoraj trener Partyki Edward Hatala. - Marzyły nam się jeszcze konkursy tyczki i pchnięcia kulą - bardzo w Polsce lubiane - i krótki sprint. Może uda się je zorganizaować za rok?

Impreza Partyki będzie trzydniowa. W dwóch pierwszych gwiazdami będą dzieci. W czwartek (31.01., godz. 10) odbędzie się Mały Mityng. Dzień później (godz. 17) pokazowy trening z mistrzami.

- Tu dzieci będą mogły niemal wszystkiego dotknąć. Te zawody mają zachęcić do sportu. Pokazać jego fajną stronę - zapraszał Partyka.

Na łódzki mityng, w odróżnieniu od spalskiego, będzie można kupić bilet. Zawody odbędą się w wielkiej hali MOSiR, więc miejsc dla wszystkich wystarczy. Bilety w cenach od 40 do 15 zł. Informacje jak je kupić na stronie: www.arturpartykazaprasza.pl, lub pod łódzkimi tel. 677 10 10 (13).