Sport.pl

Turniejowe zwycięstwo Karoliny Kosińskiej

W poprzednim tygodniu Anna Korzeniak wygrała turniej we włoskiej Fogii, a w tym Karolina Kosińska okazała się najlepsza na chorwackiej wyspie Hvar. 22-letnia warszawianka pokonała w spotkaniu finałowym reprezentantkę gospodarzy Terezę Mrdezę. Polka triumfowała 6:4, 6:3.
Karolina Kosińska bardzo dobrze spisywała się od początku turnieju. Jedynego seta przegrała na inaugurację z Rumunką Eleną Bogdan. Następnie pokonała dwie rozstawione rywalki - Noppawan Lertcheewakarn (nr 4) oraz Naomi Broady (nr 6). Pojedynki w decydującej fazie imprezy nie były dla Polki problemem. W półfinale wygrała 6:3, 6:3 z Chloe Babet, a w finale zwyciężyła 6:4, 6:3 Terezę Mrdezę.

Zwycięstwo w imprezie o puli nagród 10 tysięcy dolarów da Karolinie Kosińskiej 12 punktów. Dzięki nim 22-letnia warszawianka przesunie się w okolice 440. pozycji w rankingu WTA. To już drugi turniejowy triumf Kosińskiej w tym sezonie. Wcześniej Polka okazała się najlepsza w bliźniaczej imprezie w Rzymie-Realu.

W turnieju gry podwójnej Karolina Kosińska wraz z Valentiną Sulpizio osiągnęła fazę półfinałową.

W kolejnym tygodniu Karolina Kosińska wystąpi na innej chorwackiej wyspie - Bol. Pula nagród tego turnieju również wynosi 10 tysięcy dolarów, a nasza tenisistka będzie w nim prawdopodobnie rozstawiona z "ósemką".

Wynik finału singla:

Karolina Kosińska (Polska) - Tereza Mrdeza (Chorwacja, Q) 6:4, 6:3