Eredivisie: PSV rozgromiło Ajax 6:2

W poprzednich sezonach na mecze między tymi drużynami czekała cała piłkarska Holandia. W niedzielę mające nikłe szanse na miejsce w Lidze Mistrzów PSV rozgromiło Ajax Amsterdam 6:2, ostatecznie pozbawiając gości szans na mistrzostwo. Z tytułu od niedzieli cieszy się AZ Alkmaar.

Początek meczu nie zapowiadał gradu goli. Obie drużyny zaczęły mecz bardzo ostrożnie i uważnie w obronie. Kanonadę PSV rozpoczął Ekwadorczyk w 22. minucie Edison Mendez. 9 minut później podwyższył bardzo skuteczny w tym sezonie Ibrahim Affelay, a w 40. minucie było już 3:0 po golu Nordina Amrabata. Nadzieję na ciekawą druga połowę dał gol dla Ajaksu w 43. minucie, autorstwa Luiza Suareza.

Po przerwie jednak wciąż dominowało PSV. Gole Jasona Culiny, Balazsa Dzsudzsaka i Otmana Bakkala rozdzieliło trafienie sprowadzonego do Ajaksu za rekordowe 16,25 mln euro Miralema Sulejmaniego. Ajax poległ 2:6 i stracił szansę na mistrzostwo. Po raz pierwszy od 1981 roku tytuł zdobyło AZ Alkmaar. Zespół Luisa Van Gaala przerwał trwającą 28 lat hegemonię trzech zespołów. Na trzy kolejki przed końcem Ajax ma jeszcze realne szanse na drugie miejsce i grę w Lidze Mistrzów, PSV zajmuje czwarte miejsce ze stratą sześciu punktów do Ajaksu, a Feyenoord zajmuje dziewiątą lokatę.

Alkmaar już mistrzem Holandii- czytaj tutaj ?