Sport w skrócie

PIŁKA RĘCZNA

II liga mężczyzn : Gwardia Koszalin - AZS Bydgoszcz 36:33 (20:14). Gwardia: Bugaj, Marcisz - Stasiuk 11, Kiciński 10, Marzec 5, Czerwiński 4, Goerig 3, Jakutowicz 2, Gibalski 1, Paszkowski 0, Nowicki 0, Laskowski 0, Kowalski 0, Kamiński 0.

Energetyk Gryfino - AZS Gdańsk 41:25 (23:12)

Energetyk: Fornal, Kołasiewicz - Palto 10, Podfigurny 9, Galus 5, Blejsz 4, Bartnik 4, Matoszko 3, Stanisławek 2, Sz. Tołyż 2, Kamiński 1, Adamczewski 1, P. Tołyż 0, Wojciechowski 0.

LEKKOATLETYKA

Radosław Dudycz (GKS Kołczygłowy) i Edyta Lewandowska (RKS Łódź) zostali mistrzami Polski w maratonie. O medale biegacze walczyli podczas 36. Maratonu w Dębnie. Dudycz pokonał dystans w czasie 2:14,58; a Lewandowska w 2:35,29. Najlepszy w biegu mężczyzn - o pół minuty - był Kenijczyk Mathew Kibowen Kosgei, ale jego nie klasyfikowano w rywalizacji MP. Drugie miejsce zajął reprezentant Sportingu Międzyzdroje Mariusz Giżyński z minutą straty do Dudycza.

ZAPASY

Marcin Pilarczyk, Kamil Skaskiewicz (obaj AKS Białogard) oraz Tomasz Szczerek (Zapasy Kołobrzeg) zdobyli srebrne medale w MP zapaśników w stylu wolnym. Zawody zakończyły się w niedzielę w Komornikach. Brązowy medal zdobył Radosław Dublinowski (AKS), a piąte lokaty zajęli: Krzysztof Bieńkowski (AKS) i Wojciech Makowski (ZKS Koszalin). AKS Białogard zajął 3. miejsce w klasyfikacji klubowej.

SIATKÓWKA

Reprezentacja Polski juniorów wygrała międzynarodowy turniej Szczecin Cup 2009, który w sobotę zakończył się na hali SDS. Polacy odnieśli dwa zwycięstwa: 3:0 pokonali Brazylię, 3:1 Indie. Drugie miejsce w zawodach zajęli canarinhos, którzy pokonali Hindusów 3:1.