Sport.pl

Hannes Arch wygrał Red Bull Air Race w Abu Zabi

Mistrz świata Hannes Arch latał najszybciej w finale pierwszego wyścigu mistrzostw świata Red Bull Air Race. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Paul Bonhomme, a trzeci był Francuz Nicolas Ivanoff.
Sobotnie finały przebiegały w innych warunkach niż piątkowe kwalifikacje. Oczywiście, upał był ogromny, palące słońce dawało się we znaki jak w poprzednich dniach. Ale ustał wiatr. Dla pilotów w lekkich samolotach zapewne miało to znaczenie.

Zmiany nie przeszkodziły jednak w zwycięstwie faworytowi - Austriak Arch, który od niedawna jest sponsorowany przez goszczące pierwsze zawody sezonu Abu Zabi, w ścisłym finale startował jako ostatni, czyli czwarty. Nie popełnił błędu, był najszybszy. Z drugim Bonhommem wygrał o 0,89 sekundy.

Przed inauguracją Arch mówił, że największych rywali upatruje właśnie m.in w Bonhommie, Ivanoffie czy czwartym w Abu Zabi Brytyjczyku Nigelu Lambie. Nie pomylił się - to właśnie ta trójka awansowała do ścisłego finału. Bliski wygranej był nierówno, ale bardzo szybko latający Ivanoff - Francuz stracił do Archa niecałe dwie sekundy, a właśnie tyle zostało dodane do jego czasu na mecie. Francuz źle pokonał jedną z bramek, bo nie ustawił się bokiem tak, jak wymagają tego przepisy.

Drugi wyścig tegorocznego Red Bull Air Race odbędzie się w dniach 9-10 maja w San Diego.

Wyniki Mistrzostw Świata Red Bull Air Race 2009 w Abu Dhabi

Hannes Arch (AUT)13 punktów
Paul Bonhomme (GBR)10 punktów
Nicolas Ivanoff (FRA)9 punktów
Nigel Lamb (GBR)8 punktów
Matt Hall (AUS)7 punktów
Sergey Rakhmanin (RUS)6 punktów
Mike Mangold (USA)5 punktów
Alejandro Maclean (ESP)4 punkty
Kirby Chambliss (USA)3 punkty
Peter Besenyei (HUN)2 punkty
Matthias Dolderer (GER)1 punkt
Glen Dell (RSA)0 punktów
Yoshihide Muroya (JAP)0 punktów
Michael Goulian (USA)0 punktów
Pete McLeod (CAN)0 punktów
Powietrzna F1 zaczyna sezon w raju - czytaj tutaj »


Więcej o: