Trzeci tytuł w "polskim" tygodniu

To był naprawdę znakomity tydzień dla polskich tenisistów! Łukasz Kubot (w parze z Oliverem Marachem) wygrał turniej ATP w Casablance, Karolina Kosińska zdobyła drugi w tym sezonie tytuł ITF, triumfując we włoskiej Fogii-San Severo, a Klaudia Jans i Alicja Rosolska okazały się najlepsze w Marbelli!

Rozstawiono je z numerem drugim, ale w finale nie straszne im były turniejowe "jedynki" i faworytki gospodarzy. Klaudia Jans i Alicja Rosolska sprawiły sobie miły prezent na Wielkanoc, zwyciężając historyczny, bo pierwszy, turniej WTA w Marbelli, pokonując w meczu o tytuł Anabel Medinę Garrigues i Virginię Ruano Pascual 6:3, 6:3.

Dla 23-letniej Alicji Rosolskiej to drugi triumf WTA w karierze. Wcześniej zwyciężyła deblowe zawody w Vina Del Mar. Było to w lutym zeszłego roku, a Polce partnerowała wówczas Łotyszka Liga Dekmeijere. Z kolei Jans po raz pierwszy doświadczyła wygranej w turnieju tej rangi. Do tej pory zwyciężała tylko w imprezach ITF-u.

W całym spotkaniu Hiszpanki tylko cztery razy nie trafiły pierwszym podaniem. Jednak, jak się okazało, ten element nie był na tyle niebezpieczny, aby poważnie zagrozić naszym tenisistkom. Medina Garrigues i Ruano Pascual wygrały bowiem jedynie połowę akcji po pierwszym serwisie. Polki radziły sobie nieco lepiej w akcjach z głębi kortu i przy siatce, a co ważniejsze, były górą w kluczowych sytuacjach. Wykorzystały aż 6 z 8 okazji na przełamanie, a same straciły własne podanie trzykrotnie. Po godzinie i jedenastu minutach mogły się cieszyć ze zwycięstwa. Sukces jest tym większy, że Polki pokonały tenisistki, plasujące się w pierwszej dziesiątce rankingu deblistek. Rosolska jest 57., a Jans 61.

Polki dostaną do podziału 17 262 dolarów i 280 punktów do rankingu.

Wynik finału:

Kaludia Jans, Alicja Rosolska (Polska, 2) - Anabel Medina Garrigues, Virginia Ruano Pascual (Hiszpania, 1) 6:3, 6:3