1. liga: Znicz Pruszków nie zwalnia tempa

Liderujący tabeli pierwszej ligi Znicz Pruszków pokonał w Poznaniu Wartę 2:0. Inni kandydaci w walce o awans do Ekstraklasy znów tracili punkty. Widzew zaledwie zremisował w Gorzowie, a Podbeskidzie poległo w Świnoujściu.
Spotkanie z Wartą było testem dla piłkarzy Znicza. Dotychczas na wiosnę podopieczni Dariusza Kubickiego grali wszystkie mecze u siebie, ze znacznie niżej notowanymi rywalami. Natomiast poznaniacy wygrali oba tegoroczne mecze na własnym boisku, pokonując między innymi Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Pierwsza połowa spotkania była bezbarwna, oba zespoły grały zachowawczo. Mecz rozstrzygnął się krótko po przerwie, kiedy Bartosz Hinc tak niefortunnie zagrał do własnego bramkarza że w sytuacji sam na sam znalazł się Tomasz Feliksiak. Doświadczony napastnik wykorzystał prezent i Znicz objął prowadzenie.

Warta próbowała odrobić straty, a Znicz kontratakował. Jedna z takich akcji przyniosła powodzenie w postaci drugiej bramki strzelonej przez Mikołaja Rybaczuka. Wynik 2:0 dla gości utrzymał się do końca spotkania.

Dzięki zwycięstwu Znicz umocnił się na pozycji lidera tabeli, gdyż punkty stracił Widzew, ustępujący dotychczas pruszkowianom jedynie gorszym bilansem bramkowym. Łodzianie zaledwie zremisowali na wyjeździe z GKP Gorzów Wielkopolski.

Z zespołów walczących o awans nie popisało się również Podbeskidzie. Zawodnicy z Bielska-Białej tydzień temu w imponującym stylu pokonali 3:0 Zagłębie Lubin, a teraz ulegli w Świnoujściu tamtejszej Flocie 0:2.

Złą passę przełamała Korona Kielce, odnosząc pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Dzięki bramce Cezarego Wilka zdobytej w 80. minucie pokonała skromnie drużynę Tura Turek.

W tym sezonie do pierwszej Ekstraklasy awansują dwa najlepsze zespoły, a trzeci będzie szukał swojej szansy w barażach. W tabeli prowadzi Znicz (49. punktów), przed Widzewem (47. pkt.) i Koroną (43. pkt.). Kielczan mogą wyprzedzić zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy na zakończenie kolejki zagrają z GKS-em Jastrzębie.

Wyniki 24. kolejki:

Flota Świnoujście - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0): Sojka (50.), Chrzanowski (69.)

Motor Lublin - GKS Katowice 0:0 (0:0)

GKP Gorzów Wielkopolski - Widzew Łódź 1:1 (1:1): Maliszewski (2.) - Robak (43.)

Odra Opole - Wisła Płock 0:1 (0:0): Gregorek (64.)

Dolcan Zabki - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0): Jędzejczyk (87.), Papierz (90.)

Kmita Zabierzów - Górnik Łęczna 0:3 (walkower)

Korona Kielce - Tur Turek 1:0 (0:0) Wilk (80.)

Warta Poznań - Znicz Pruszków 0:2 (0:0): Feliksiak (52.), Rybaczuk (65.)

Liczby wiosny:

Tyle punktów zdobyła na wiosnę czołowa piątka 1. ligi

13 - Znicz Pruszków

9 - Widzew Łódź

6 - Korona Kielce

5 - Podbeskidzie Bielsko-Biała

4 - Zagłębie Lubin (mecz 24. kolejki z Jastrzębiem lubinianie zagrają dziś o 19.00)

Ekstraklasa: Frankowski wraca do Krakowa - czytaj tutaj »