Piłka nożna. Włodar liderował przez 27 minut

Włodar podzielił się punktami z Sarmacją, Victoria przegrała w Rudzie Śląskiej - to bilans częstochowskich zespołów w środowej kolejce IV ligi

- Przez 27 minut byliśmy liderem - mówi wiceprezes Włodara Edward Flis. - Niestety, Sarmacja wyrównała i w konsekwencji spadliśmy na trzecią pozycję. Tym razem stworzyliśmy sobie mało sytuacji. Goście przeważali, ale dobrze bronił Dominik Kapral. Piotr Prusko strzelił ładną bramkę z ostrego kąta, ale 27 minut później błąd w obronie kosztował nas stratę punktów.

Włodar Częstochowa 1 (0)

Sarmacja Będzin 1 (0)

Bramki: 1:0 Prusko (50.), 1:1 Bała (77.)

Włodar: Kapral - Gębicz, Kowalczyk (46. M. Kowalski), D. Wiśniowski, B. Kowalski, Prusko, Krzyczmanik (66. Baydak), Sneka, Susek, Lesik, Kamiński (78. A. Wiśniowski).

W sobotę Victoria wywalczyła zwycięstwo w końcowych minutach z ostatnią Spartą Zabrze. W środę uległa w Rudzie Śląskiej Slavii. - Może i dobrze, że ta porażka przytrafiła nam się teraz - mówi trener Artur Minkina. - Jest czas na poprawę błędów. Co do meczu, to mieliśmy multum sytuacji. Ale jeśli nie wykorzystuje się sytuacji sam na sam, nie trafia do bramki z trzech czy pięciu metrów, to trudno o dobry wynik.

Slavia Ruda Śląska 2 (1)

Victoria Częstochowa 1 (0)

Bramki: 1:0 Stefanowski (16.), 2:0 Dykta (60.), 2:1 Kotas (75.)

Victoria: Łukiewicz - Janusz, Załucki, Ojczyk, Tomczyk (75. Maciejewski), Minkina (65. Nowak), Pasieka (55. Palacz), Piwiński (65. Psonka), Kotas, T. Stefański, R. Stefański.

- Gdy przegrywaliśmy 0:1, mieliśmy sytuację na remis - mówi po porażce w Wesołej trener Unii Jan Spychalski. - Niestety, nie wykorzystaliśmy jej.

Górnik Wesoła 4 (1)

Unia Rędziny 1 (0)

Bramki: 1:0 Pacuła (13.), 2:0 Pacuła (48.), 3:0 Muszalik (54.), 4:0 Bobla (57.), 4:1 Puchała (78.)

Unia: Cyruliński - Pitner, Kijak, Król, Wąsek (60. Studnicki), Derda, Pidzik, Andrzejewski, Komorowski (60. Kawecki), Puchała.

Niespodziewanej porażki w Chorzowie doznali Zieloni Żarki. - Bramkę straciliśmy na samym początku drugiej połowy - relacjonuje trener Janusz Kościelny. - Gospodarze nas zaskoczyli. Mentalnie byliśmy chyba jeszcze w szatni.

Wyzwolenie Chorzów 1 (0)

Zieloni Żarki 0

Bramka: 1:0 (46.) Lelek

Zieloni: Poturalski - Cichor, Peich Hampf, Cupiał, Marcińczyk (64. Sobota), Wiklak (70. Klocek), Malczewski (55. Kulas), Kubik, Cziba. Zachara.

Olimpia od 54. minuty grała w Jaworznie w osłabieniu. - Rozegraliśmy fajny mecz. dlatego złość jest tym większa, że wracamy bez punktu - mówi trener Olimpii Tomasz Maniura, który miał uwagi do pracy sędziów.

Victoria Jaworzno 2 (1)

Olimpia Truskolasy 0

Bramki: 1:0 Miśkiewicz (18.), 2:0 (70.) Zysk

Olimpia: Politański, Konieczko, Lechowski, P. Ogłaza (80. Kołodziejczyk), Werner, S. Ogłaza (46. Berdys), Kubacki, Zalewski (46. Świtała), Pawelec (65. Brzęczek).

Cenne trzy punkty zdobył MKS Myszków. - Wygraliśmy mimo problemów ze składem - mówi trener Andrzej Lenartowicz. - Kilku zawodników jest kontuzjowanych, inni pauzują za kartki. W końcówce meczu było nerwowo. Rywale przycisnęli, grali do tzw. młyna, ale obroniliśmy wynik.

MKS Myszków 2 (1)

Górnik Mysłowice 1 (1)

Bramki: 1:0 Sołtysik (8.), 1:1 Sobczak (63.), 2:1 S. Gruszka (83.)

MKS: Wilk - Fajer, Jarosz, Krawczyk, Lamch, A. Gruszka, Zawrzykraj, Sołtysik (84. S. Gruszka), Rajca, Bączek, Rok (55. Kozłowski).

Inne wyniki: Sparta Zabrze - Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 2:1, Górnik Katowice - Źródło Kromołów 2:0.

1. Victoria Częstochowa 21 40 46:18
2. Górnik Wesoła21 38 41:25
3. Włodar Częstochowa 21 38 31:20
4. Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 20 36 46:28
5. Sarmacja Będzin 21 36 35:25
6. MK Górnik Katowice 21 36 22:17
7. Zieloni Żarki 20 35 29:18
8. Victoria Jaworzno 21 30 30:38