Blamaż do przerwy

PIŁKA NOŻNA KOBIET. W swoim historycznym występie w rozgrywkach drugiej ligi Czwórka Radom nie sprostała wiceliderowi rozgrywek.

Nie tak wyobrażały sobie początek rundy wiosennej podopieczne Wojciecha Pawłowskiego. Miejscowe, które w lidze zastąpiły Deltę Radom, już w szóstej minucie musiały wyjmować piłkę z siatki. Kolejne bramki padały w krótkim odstępie czasowym i już do przerwy wiceliderki tabeli prowadziły 5:0. Hat trickiem popisała się Natalia Golasowska. - Nie wiem, co się stało z moimi zawodniczkami. Praktycznie wszystkie bramki dla rywalek padły po kardynalnych błędach z naszej strony. Praktycznie podarowaliśmy przeciwniczkom stuprocentowe sytuacje na tacy. Być może nie najlepszy początek meczu był spowodowany tym, że zmieniliśmy ustawienie i obecnie gramy czterema zawodniczkami w obronie. Ponadto duże znaczenie mogło mieć to, że wszystkie treningi odbywamy na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a w sobotę graliśmy na dużym boisku trawiastym - zastanawiał się nad okolicznościami słabszej postawy swoich piłkarek trener Pawłowski.

Co ciekawe, w ekipie z Nowego Sącza w pierwszej połowie w rolę bramkarki wcieliła się nominalna obrończyni Agata Foltyn. Dopiero po zmianie stron, gdy wynik był już bezpieczny, do bramki powędrowała 18-letnia Joanna Pulit. Od tego momentu oglądaliśmy zupełnie inny zespół gospodyń. W końcu udało im się również zdobyć gola, którego autorką okazała się Aleksandra Zielińska. Debiutująca w ekipie Czwórki futbolistka zachowała najwięcej przytomności pod bramką Pulit i skutecznie dobiła piłkę, która po strzale zza pola karnego odbiła się od słupka.

Czwórka Radom - Starówka Nowy Sącz 1:6 (0:5): Zielińska - Golasowska 3, Operskalska, Kubiak, Kubisiak.

Czwórka: Kowalczyk - Mędrek, Trybuła, Wójtowicz (35. Cichawa), Gierczak - Płokita, Barańska (65. Małecka), Jarosz, Jaworska (80. Stanik) - Nowakowska, Zielińska.

Starówka: Foltyn (46. Pulit) - Płachta, Fiut, Wdowińska (80. Konar), Kubiak - Kalisz, Danek, Operskalska, Kubisiak - Golasowska, Zielińska (46. Stanek).