Równy krok rzeszowskich trzecioligowców

Piłka nożna. Trzecioligowi piłkarze Stali Rzeszów i Resovii w 20. kolejce rozgrywek wygrali swoje mecze po 2:0 i nadal wspólnie przewodzą ligowej tabeli.

Stalowcy przed własną publicznością nie dali szans słabo spisującym się na wiosnę Karpatom Krosno. Wynik 2:0 był najmniejszym wymiarem kary, jaki w Rzeszowie spotkał krośnian. Oprócz znakomitego uderzenia z rzutu wolnego Ireneusza Grybosia i główki Emmanuela Udoudo po dośrodkowaniu Wojciecha Krauze, po których padły bramki, rzeszowianie mieli bowiem jeszcze kilka znakomitych okazji.

Krośnianie odpowiedzieli praktycznie tylko jedną stuprocentową sytuacją, ale strzał Radosława Macnara na róg wybił Grzegorz Nalepa.

Bramki: Gryboś (20.), Udoudo (53.)

Stal: Nalepa - Solecki Ż, Duda Ż, Hus, Tomasik, Majda Ż (72. Anih), Krauze (74. Szala), Reiman (81. Mazur), Cieślik Ż, Gryboś, Udoudo (67. Sonko).

Karpaty: Karnas (46. Korbecki) - Gąsiorek, Gonet Ż, Zych, Włodarski Ż, Majcher, Ochmański (46. Czaja), Jurczyk Ż (78. Ziobro), Fydrych, Macnar Ż (74. Moroń), Buczek

Wreszcie niezłe spotkanie zagrali liderujący tabeli piłkarze Resovii. W Przeworsku ograli Orła 2:0, strzelając obie bramki w pierwszej połowie, z podobnych sytuacji. W obu przypadkach zaczynało się od faulu gospodarzy. Następnie celna wrzutka w pole karne i najpierw Piotr Kamiński w 14. minucie, a siedem minut później Marek Kusiak głową kierowali piłkę do bramki miejscowych.

Po przerwie klarownych sytuacji było mniej, dlatego też i wynik nie uległ zmianie. Resoviacy kontrolowali wydarzenia na boisku, a gdy w 81. minucie za faul poza polem karnym czerwoną kartkę dostał bramkarz miejscowych Robert Kurosz, jasne stało się, że trzy punkty pojadą do Rzeszowa.

Bramki: Kamiński (14.), Kusiak (21.)

Orzeł: Kurosz CZ - Skała Ż, Łuczyk, Rajzer, Jarosz, Laska, Halejcio (72. Bober), Sierżęga, Wojtas (65. Szymański), Kocur (81. Łański), Boratyn

Resovia: Król - Pydych, Kusiak, Kozubek, Szkolnik, Piątkowski (33. Jakubowski), Madeja, Cygnar, Walaszczyk (90. Korab), Kamiński (89. Kruczek), Turczyn (86. Wiktor)

Wyniki pozostałych spotkań 20. kolejki:

Spartakus Szarowola - Stal Kraśnik 2:4, Orlęta Łuków - Orlęta Radzyń Podlaski 1:0, Wisłoka Dębica - Izolator Boguchwała 2:2, Unia Nowa Sarzyna - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1, Avia Świdnik - Stal Mielec 2:0, Górnik II Łęczna - Łada Biłgoraj 2:0.