Sport.pl

Zwolniony z Meksyku Eriksson dostanie 3,5 mln dol. odprawy

Sven-Goran Eriksson został zwolniony przez meksykańską federację z funkcji trenera reprezentacji piłkarskiej. Ale czy tego żałuje? Były trener reprezentacji Anglii i Manchesteru city dostanie olbrzymią odprawę. Jego zwolnienie ma kosztować federację 3,5 mln dol.
Javier Aguirre trenerem Meksyku »

To uczyni go jednym z najlepiej "zarabiających" trenerów, którzy wcale nie muszą pracować.

61-letni Szwed został zwolniony w czwartek, dzień po porażce 1:3 w meczu eliminacyjnym mistrzostw świata z Hondurasem. Stanowisko przejął w czerwcu 2008 r. i poprowadził Meksyk tylko w 13 meczach. Zarabiał 7 mln dol. rocznie.

Po zwolnieniu z funkcji trenera reprezentacji Anglii otrzymał 8,5 mln dol. rekompensaty.

Rok później przejął stery Manchesteru City, lecz po sezonie spędzonym w środku tabeli zrezygnowano z jego usług. Potem przemierzył Atlantyk i zaskoczył wszystkich, zastępując na stanowisku selekcjonera Meksyku Hugo Sancheza.

Spekuluje się, że Eriksson mógłby zasiąść teraz na ławce trenerskiej walczącego o utrzymanie w Premier League Portsmouth, zaprzecza temu jednak osobisty doradca Szweda, Athole Still, który zawsze uważał, że objęcie posady trenera Meksyku było błędem. Sill twierdzi, że Eriksson mógłby poprowadzić jakiś wielki klub lub - bardziej prawdopodobnie - kolejną reprezentację.

Eriksson pierwsze sukcesy odnosił w lidze szwedzkiej z IFK Goteborg, następnie z Benficą Lizbona oraz Romą, Sampdorią i Lazio.

Potem trzy razy doprowadził Anglików do ćwierćfinałów wielkich turniejów - dwa razy były to mistrzostwa świata, raz mistrzostwa Europy.

Ostateczne pożegnanie Fergusona i McGregora z kadrą »


Więcej o: