Sport.pl

Polska - San Marino: Dwa nowe rekordy

Reprezentacja Polski wygrywając w środę 10:0 z San Marino pobiła rekord w liczbie zdobytych w jednym meczu bramek. Inny rekord ustanowił Rafał Boguski, który strzelił najszybszego gola w historii reprezentacji - pokonał bramkarza gości już w 22 sekundzie spotkania.
Zobacz 10 bramek w meczu Polska - San Marino - Z czuba.tv »

Reprezentacja Polski wygrała w eliminacjach do MŚ 2010 z najsłabszą w naszej kadrą San Marino. Przy tej okazji Polacy ustanowili dwa nowe rekordy: strzelili najwięcej, bo aż dziesięć bramek w jednym meczu, zdobyli również najszybszą, bo już w 22 sekundzie, bramkę w historii swoich występów.

10:0, czyli pierwsza dwucyfrówka

Trzy bramki Euzebiusza Smolarka, dwa gole Rafała Boguskiego, po jednej bramce Marka Saganowskiego, Ireneusza Jelenia, Roberta Lewandowskiego i Mariusza Lewandowskiego oraz samobójcze trafienie piłkarza San Marino - w sumie dziesięć goli w jednym spotkaniu. To nowy rekord reprezentacji Polski. W środę udało się tym samym poprawić rekord kadry Pawła Janasa, która 26 marca 2005 roku w meczu z Azerbejdżanem wygrała 8:0 w meczu eliminacyjnym do MŚ 2006 i był to dotychczas najwyższy wynik w meczu o punkty.

Więcej, bo 9:0 kadra wygrała 4 września 1963 w Szczecinie. Polacy pokonali wtedy Norwegów, jednak nie był to mecz o punkty

Od 1 kwietnia 2009 nowy rekord należy do reprezentacji prowadzonej przez Leo Beenhakkera.

26 sekund Rafała Boguskiego

Mecz z San Marino rozpoczął się świetnie. Już w 22 sekundzie po podaniu Roberta Lewandowskiego pierwszą bramkę spotkania zdobył Rafał Boguski. Zawodnik Wisły ustanowił tym samym nowy rekord w szybkości zdobytej przez reprezentację Polski bramki.

Wcześniej, rekord ten należał do Maciej Żurawskiego, który 29 maja 2005 w meczu z Albanią zdobył gola w 32. sekundzie. Polska wygrała wtedy 1:0, a mecz był rozgrywany w Szczecinie.

Piłkarze udowodnili, że nadal wierzą w awans i Leo Beenhakkera | wideo


Polska rozbiła San Marino 10:0! »