Argentyna rozbita w La Paz

Reprezentacja Argentyny przegrała w La Paz z Boliwią aż 1:6 w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w RPA. Na usprawiedliwienie pokonanych można dodać, że piłkarze grali na wysokości ponad 3,5 tysiąca metrów nad poziomem morza.
Do połowy piłkarze Boliwii prowadzili 3:1 po bramkach Marcelo Martinsa, Joaquina Botero i Alexa Da Rosy. Honorowe trafienie dla gości zaliczył w 24 minucie Luis Gonzales.

W drugiej części meczu gra piłkarzy Diego Maradony nie uległa poprawie, a na dodatek Angel Di Maria otrzymał czerwoną kartkę w 67 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1, a hat-trickiem popisał się Botero.

Była to pierwsza porażka Argentyny za kadencji trenera Maradony, który objął ją w październiku 2008 roku i najwyższa, jaką poniosła reprezentacja tego kraju od ponad 60 lat.

Boliwia - Argentyna 6:1 (3:1)

Stadion Hernando Siles, La Paz, Widzów: 40 tys.

Sędzia: Martin Vasquez (Urugwaj)

Bramki dla Boliwii: Marcelo Martins 12, Joaquin Botero 33 (karny), 54, 66, Alex da Rosa 45, Didi Torrico 87

Bramka dla Argentyny: Luis Gonzalez 25

Czerwona kartka: Angel di Maria (Argentyna) 64

Wszystkie mecze:

Ameryka Południowa. Boliwia - Argentyna 6:1; Ekwador - Paragwaj 1:1; Chile - Urugwaj 0:0 ,Brazylia - Peru 3:0