El. MŚ Czechy przegrywają ze Słowacją. Irlandia Płn. pokonała Słowenię

Stanislav Sestak, leży Petr Czech

Stanislav Sestak, leży Petr Czech (Fot. Petr David Josek AP)

W pozostałych meczach naszej grupy niekorzystne dla Polaków rozstrzygnięcia. Czechy przegrały w Pradze ze Słowacją 1:2. Irlandia Płn. wygrała 1:0 ze Słowenią.
W bramce reprezentacji Słowacji wystąpił piłkarz Legii Warszawa Jan Mucha, który w towarzyskim meczu z Anglią w sobotę siedział na ławce rezerwowych. Goście objęli prowadzenie już w 23. minucie gdy Stanislav Sestak oszukał obrońców w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Petra Czecha. W 37. minucie było jednak 1:1. Martin Skrtel tak niefortunnie interweniował głową, że zmienił lot dośrodkowania. Piłka zaskoczyła Muchę, który między nogami wpuścił ją do bramki.

W 83 minucie gości wyprowadził na prowadzenie Erik Jendrisek. Słowacy nie oddali tego prowadzenia już do końca spotkania.

W Belfaście Irlandia Północna wygrała ze Słowenią po golu Warrena Feeney'a w 73 minucie.