Rzeszowska Stal dogoniła Resovię

W 19. kolejce trzecioligowych rozgrywek trzecie na wiosnę zwycięstwo odniosła Stal Rzeszów, która pokonała w Radzyniu Podlaskim Orlęta 2:0. Resovia zremisowała u siebie z Avią Świdnik 1:1.
Dzięki kolejnym trzem punktom rzeszowska Stal zrównała się w tabeli z resoviakami, którzy zachowali jednak pozycję lidera. Pasiaki wyprzedzają jednak stalowców jedynie lepszą różnicą bramek.

Resoviacy środowe starcie z Avią rozpoczęli bardzo dobrze. Już w 13. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony Rafała Pydycha, błąd obrońców gości wykorzystał Piotr Kamiński. Napastnikowi miejscowych piłka spadła pod nogi i strzałem z pięciu metrów nie dał on szans Kamilowi Styżejowi.

Później na boisku więcej było chaosu niż przemyślanych akcji. Jeśli już dochodziło do jakichś sytuacji, to łatwiej ich stworzenie przychodziło gościom. Efekt bramkowy osiągnęli już w 21. minucie. Z prawej strony ostrą wrzutką popisał się Krzysztof Boniecki. Piłkę odbił Marcin Pietryka, niestety, tak niefortunnie, że ta wylądowała na głowie Wojciecha Białka, a ten z kilku metrów wyrównał stan meczu.

Po zmianie stron rzeszowianie ruszyli do odrabiania strat i o mały włos tuż po wznowieniu gry nie objęli ponownie prowadzenia. W zamieszaniu podbramkowym strzelać próbowali Kamiński i Kamil Walaszczyk, ale ich strzały blokowali obrońcy Avii. Po jednym z uderzeń piłkę wślizgiem do siatki próbował wbić Andrzej Danielak. Trafił jednak w nogi defensora gości, za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Grająca w dziesiątkę Resovia próbowała jeszcze zmienić wynik, ale jej akcje były nieskuteczne. Goście nastawili się na kontry i dwukrotnie byli bliscy strzelenia drugiej bramki. Punkt resoviakom uratował jednak Marcin Pietryka.

RESOVIA1 (1)
AVIA ŚWIDNIK1 (1)
Bramki: Kamiński (13.) - Białek (21.)

Resovia: Pietryka - Pydych Ż, Kozubek, Kusiak, Szkolnik - Piątkowski (82. Jakubowski), Fryc (65. Wiktor), Walaszczyk (70. Madeja), Turczyn - P. Kamiński (60. Cygnar), Danielak Ż Ż CZ

Avia: Styżej - Kleszcz, Grzegorczyk Ż, Pielach, Kubiak - Gralewski (89. Farotimi), Pranagal, Orzędowski (77. Ł. Kamiński), Rusiecki (69. Popajewski) - Boniecki (62. Nowiński), Białek

Drugi z rzeszowskich trzecioligowców - Stal - spotkanie z Orlętami w Radzyniu Podlaskim rozpoczął jeszcze lepiej niż Resovia. Stalowcy prowadzenie objęli już w drugiej minucie, w dość dziwnych okolicznościach. Obrońca miejscowych - Syta - w polu karnym próbował wybić futbolówkę, ale trafił wprost w napastnika Stali Emmanuela Udoudo i piłka wpadła do siatki.

Przed przerwą przyjezdni mogli jeszcze podwyższyć wynik. Sam Wojciech Reiman próbował strzałami z dystansu trzy razy zaskoczyć Stężałę, ale ten za każdym razem był na posterunku. Swoją szansę mieli też miejscowi, ale główka Jakubca wylądowała na słupku bramki Grzegorza Nalepy.

W drugiej połowie najwięcej działo się w doliczonym już czasie gry. Wcześniej odnotować można jedynie kontuzje dwóch napastników Stali: Udoudo i Sonko, który na boisku przebywał tylko sześć minut.

Ostatnie minuty spotkania przyniosły drugą bramkę dla Stali, której autorem był Ireneusz Gryboś. Z kolei po raz drugi żółte kartki, a w efekcie czerwone otrzymali Syta oraz Hus.

marcin.lew@rzeszow.agora.pl

ORLĘTA RADZYŃ PODL.0
STAL RZESZÓW2 (1)
Bramki: Udoudo (2.), Gryboś (90.+4)

Orlęta: Stężała - P. Ślusarczyk, Syta Ż Ż CZ, Gmur, Jakubiec Ż, Ptaszyński, Leszkiewicz, Pliszka, Tarkowski, Wołek (63. R. Ślusarczyk), Panek

Stal: Nalepa - Solecki (88. Szala), Tomasik Ż, Duda, Hus Ż Ż CZ, Krauze, Reiman, Cieślik, Kloc (60. Majda), Udoudo (71. Sonko, 77. Mazur), Gryboś.

Wyniki pozostałych spotkań 19. kolejki:

Stal Kraśnik - Łada Biłgoraj 2:0, Stal Mielec - Górnik II Łęczna 0:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Orzeł Przeworsk 3:1, Izolator Boguchwała - Unia Nowa Sarzyna 1:2, Karpaty Krosno - Wisłoka Dębica 2:2, Spartakus Szarowola - Orlęta Łuków 3:0.