Łączpol w półfinale

Piłkarki ręczne Łączpolu Gdynia pokonały na wyjeździe w decydującym meczu AZS Politechnikę Koszalin 26:25 (15:11).

Klątwa zdjęta. Gdyńskie szczypiornistki, które wcześniej seryjnie przegrywały mecze z Politechniką, przełamały się w najlepszym momencie. W play-off uległy co prawda koszaliniankom w pierwszym meczu, ale dwa kolejne wygrały. W poniedziałek podopieczne Jerzego Cieplińskiego zwyciężyły w hali rywalek. - Moje zawodniczki uwierzyły, że nie jest to nieosiągalny rywal i jak z każdym można skutecznie powalczyć. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze, po przerwie popełniliśmy wiele prostych błędów i zrobiło się trochę nerwowo - tłumaczył Ciepliński.

W półfinale rywalem Łączpolu będzie mistrz i zdecydowany faworyt SPR Lublin. Pierwsze mecze za dwa tygodnie (gra się do trzech wygranych).