Sport.pl

Ben Foster w kadrze Anglii

Fabio Capello powołał do reprezentacji Anglii Bena Fostera, który rywalizuje z Tomaszem Kuszczakiem o miejsce na ławce Manchesteru United. Włoski selekcjoner przyznał, że był pod wrażeniem gry bramkarza w finale Pucharu Ligi Angielskiej z Tottenhamem.
Foster wraca do kadry po ponad dwóch latach. W lutym 2007 roku 25-letni bramkarz zadebiutował w kadrze, w przegranym 0:1 meczu z Hiszpanią. Selekcjonerem był wówczas Steve McClaren. Fabio Capello sięgnął po zawodnika Manchesteru United po raz pierwszy. Na mecze ze Słowacją i Ukrainą w eliminacjach do MŚ włoski trener powołał także bardziej doświadczonych Roberta Greena (West Ham) i Davida Jamesa (Portsmouth).

- Wszyscy zawsze mi mówili, że Foster to bardzo, bardzo dobry bramkarz, ale zawsze był kontuzjowany - tłumaczy Capello. - Oglądałem go w finale Pucharu Ligi i byłem zaskoczony jego pewnością, całokształtem.

W meczu z Tottenhamem Anglik bronił groźne strzały Lennona i Pawluczenki, a w serii rzutów karnych odbił strzał Jamie'go O'hary.

Foster od kilku lat uchodzi za nadzieję reprezentacji Anglii. W tym sezonie rozegrał zaledwie 6 spotkań, ale coraz częściej to on, a nie Tomasz Kuszczak siada na ławce, kiedy broni Edwin Van der Sar. W rozmowie z "Daily Mirror" były bramkarz reprezentacji Anglii i Manchesteru United, Gary Bailey stwierdził ostatnio, że to Foster ma większe szanse na zastąpienie Holendra. - Myślę, że w przyszłym sezonie Foster będzie wywierał na Edwinie dużą presję. Ben ma prawie wszystko, czego potrzebuje bramkarz - jest wielki, wysoki i zwinny. Dochodzi do wieku, w którym będzie gotowy zająć miejsce Edwina.
Dlaczego Kuszczak przegrał walkę o miejsce w bramce MU


Kłopoty Manchesteru United - przegrali kolejny mecz »