Sport.pl

Majdić do Kowalczyk: Justyna, co ty wyprawiasz?

- Justyna, co ty wyprawiasz? Nie tak miało to wyglądać. Pobiegłam na "full" - mówiła po biegu do polskiej zawodniczki Petra Majdić. - Jak widać, to nie był jeszcze mój "full" - odparowała Kowalczyk
W sobotę Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu łączonym w Falun.  Jest o krok od triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po sobotnim biegu, w którym jej najgroźniejsza rywalka, Petra Majdić, zajęła 24. miejsce, jest na dobrej drodze do zdobycia Kryształowej Kuli.

Specjalny wysłannik Sport.pl na ostatnie starty sezonu, Robert Błoński, był obecny przy rozmowie Majdić z Kowalczyk i opisał ją na swoim blogu. 

Petra Majdić: Justyna, co ty wyprawiasz? Nie tak miało to wyglądać. Chciałam cię dziś "zabić" na 5 km klasykiem. To miało być moje pół dystansu. Pobiegłam na "full".

Justyna Kowalczyk: No, ale jak widać, to nie był jeszcze mój "full".

Majdić: Jak ty to jeszcze wytrzymujesz, jak dajesz radę?

Kowalczyk: Ledwo.

Rozmowa odbyła się w sympatycznej atmosferze, zawodniczki wyraźnie czują do siebie respekt. Na trasie ostatniego wyścigu z pewnością jednak sentymentów nie będzie.

W niedzielę o 14:15 odbędzie się bieg na 10 km techniką dowolną, który zadecyduje o ostatecznym kształcie klasyfikacji Pucharu Świata.

Kowalczyk: Takiej szansy mogę już nigdy nie mieć »


Więcej o: