Remis juniorek KSS-u Kielce na początek finałów mistrzostw Polski

Podziałem punktów z gospodarzem turnieju - Truso Elbląg - rozpoczęła udział w mistrzostwach Polski juniorek siódemka KSS-u Kielce.

W 60. minucie przy stanie 27:28 dla gospodyń najskuteczniejsza zawodniczka meczu Edyta Szymańska nie trafiła rzutu karnego. Rywalki miały piłkę, ale szybko ją straciły. 10 sekund przed końcem do wyrównania doprowadziła Marta Słoma. - Mimo udanego pościgu musimy porozmawiać z zawodniczkami, bo zagrały słaby mecz - dodaje Marcin Janiszewski, kierownik KSS-u. Kielczanki źle rozpoczęły wtorkowy pojedynek. Już w 4. minucie przegrywały 0:3, a potem nawet różnicą ośmiu trafień 6:14. Bardzo słabo spisywały się w ataku, popełniały sporo błędów, które rywalki bezlitośnie wykorzystywały. - Pod koniec pierwszej połowy rozpoczęliśmy ambitną pogoń, mimo że sędziowie podejmowali mnóstwo kontrowersyjnych decyzji. Wyglądało to tak, jakbyśmy były skazane na porażkę. Tym bardziej chwała dziewczynom, że potrafiły się podnieść, zagrać z zębem i odrobić straty - dodaje Janiszewski.

W środę o godz. 17 kielczanki zmierzą się z MTS-em Kwidzyn, a w czwartek o godz. 19 na zakończenie fazy grupowej z AZS-em AWFiS Gdańsk. Wtorkowy pojedynek tych drużyn zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety". W drugiej grupie Sambor Tczew rozgromił Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:21 (16:7), a Olimpia Nowy Sącz pokonała Pogoń Handball Szczecin 33:28 (16:17).

Woźniak w kadrze

Izabela Woźniak (KSS) została powołana przez Romana Jezierskiego na konsultację szkoleniową juniorek. Odbędzie się ona 5-9 kwietnia w Gliwicach. Wśród zawodniczek rezerwowych znalazła się inna kielecka zawodniczka Joanna Drabik.

KSS Kielce - Truso Elbląg 28:28 (12:16)

KSS: Wałcerz, Stępnik - Szymańska 12, Lalewicz 6, Dziedzic 4, Słoma 3, Kot 2, Młynarczyk 1, Nowak.