Sport w skrócie

LEKKOATLETYKA

Medale naszych

Mariusz Giżyński (Sporting Międzyzdroje) i Marcin Grynkiewicz (Pomorze Stargard) zostali złotymi medalistami mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Olsztynie. Pierwszy wygrał wśród seniorów, drugi wśród juniorów. Brąz zdobyła juniorka Paulina Tawrel (Pomorze).

Zapisy

Organizatorzy 23. Biegu Zaślubin w Kołobrzegu czekają na zgłoszenia biegaczy amatorów. Do pokonania dystans 15 km. Wpisowe: 20 zł. Zgłoszenia należy kierować na adres: Stowarzyszenie Bieg Zaślubin, ul. Kniewskiego 15/7, Kołobrzeg, e-mail: biegzaslubin@gmail.com, albo telefonicznie 094 354 06 89 lub 0605 661 480. Zapisać się będzie można również przed samym biegiem. Więcej informacji na stronie: www.bieg.kolobrzeg.pl

PIŁKA RĘCZNA

Powalczą o podium

Juniorki Pogoni Handball Szczecin od dziś będą uczestniczyć w mistrzostwach Polski w Elblągu. W grupie zagrają z Olimpią Nowy Sącz, Samborem Tczew i Piotrcovią Piotrków. Trener Bartosz Jurkiewicz liczy na awans do strefy medalowej.

TENIS ZIEMNY

Znów razem

Szczecinianin Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg (Warszawa) po wygranej z Hiszpanami Feliciano Lopezem i Fernando Verdascem 6:7, 6:1 i 10:2, awansowali do drugiej rundy turnieju w Indian Wells. To pierwszy wspólny występ naszej pary po wyleczeniu kontuzji przez Fyrstenberga.

JUDO

Coraz mocniejsza

Joanna Tytonik (Bushido Morus Szczecin) zajęła 5. miejsce w Pucharze Polski seniorów w Warszawie. Dla 17-letniej zawodniczki był to pierwszy występ w gronie seniorek. - Walczyła kapitalnie. Walkę o brąz przegrała nieznacznie, a wkrótce seniorskie mistrzostwa Polski. Może być ciekawie - mówi trener Lech Morus.

GIMNASTYKA SPORTOWA

Marta najlepsza

Marta Pihan (Kusy Szczecin) bezapelacyjnie wygrała w Krakowie zawody kontrolne dla kadrowiczek. Za tydzień Pihan wystartuje w Pucharze Świata w Cottbus, a na początku kwietnia wystąpi w ME w Mediolanie.

W Krakowie odbył się też Turniej Wiosny dla juniorek młodszych. Nikola Krężelok (Kusy) zwyciężyła w wieloboju oraz w finale ćwiczeń wolnych.

BOKS

Niemiec za mocny

Daniel Urbański (Skorpion Szczecin) przegrał walkę o tytuł młodzieżowego mistrza świata IBF, która odbyła się w Obsthalle w Kilonii. Jednogłośnie na punkty wygrał Niemiec Dominik Britsch.