Brytyjska prasa dobrze ocenia Boruca po finale Pucharu Ligi

W niedzielę Cetlic pokonał po dogrywce Glasgow Rangers 2:0 i zdobył Puchar Ligi. Brytyjska prasa dobrze ocenia występ polskiego bramkarza
Zobacz mecz w pigułce na Zczuba.tv »

"Daily Record" daje Borucowi "szóstkę". Dziennik pisze: "Obawy o jego formę zostały zażegnane. Poprawny występ i jeden dowód na to, że przez cały czas jest w pełni skoncentrowany - wspaniale obronił strzał Kyle'a Lafferty'ego". Gazeta niemal wszystkim piłkarzom Celticu dała jednak oceny 6 i 7. "Ósemką" wyróżniła tylko pomocnika Scotta Browna, który po raz kolejny jest wyróżniającym się piłkarzem w drużynie.

W "The Times" oceny balansują pomiędzy 6 a 8 i Brown również uzyskał tam najwyższą notę. "Ósemką" za występ uhonorowany został także Artur Boruc: "Wspaniała interwencja po strzale Lafferty'ego w pierwszej połowie. Obronił także groźny strzał Novo".

Były to rzeczywiście dwa najgroźniejsze uderzenia oddane w niedzielę na bramkę Celticu. Na początku dogrywki gola strzelił Darren O'Dea, w ostatniej minucie Aiden McGeady zdobył jeszcze bramkę z rzutu karnego.

Artur Boruc wywalczył przez cztery lata gry w Celticu sześć trofeów. Trzy mistrzostwa, dwa Puchary Ligi i Puchar Szkocji.