Indian Wells. Dobre otwarcie Hewitta

Lleyton Hewitt pokonał Jana Hernycha 7:6(3), 6:3, w pierwszej rundzie turnieju w Indian Wells. Swoje mecze wygrali również m.in. Jarko Nieminen oraz Ivan Ljubicić. Trzysetową porażkę z brazylijskim kwalifikantem poniósł Janko Tipsarević.

Zawody BNP Paribas Open są pierwszą w kalendarzu imprezą rangi ATP World Tour Masters 1000. Udanie rozpoczął jej jeden z najbardziej utytułowanych zawodników tych zmagań. Dwukrotny triumfator Indian Wells Lleyton Hewitt w dwóch setach pokonał 29-letniego reprezentanta Czech. W całym spotkaniu Australijczyk ani razu nie stracił własnego podania, przegrywając w swoich gemach serwisowych zaledwie jedenaście punktów. Był to szósty mecz obu tenisistów i szósta porażka Jana Hernycha.

W drugiej rundzie zmagań rywalem Lleytona Hewitta będzie rozstawiony z numerem siedemnaście Fernando Gonzalez, który w pierwszej rundzie miał wolny los.

Świetnie dysponowany serwisowo w swoim meczu był również Jarko Nieminen, który podobnie jak Hewitt też ani razu nie dał się przełamać. 27-letni reprezentant Finlandii pokonał Nicolasa Devildera 7:6(6), 6:1, odnotowujący w tym pojedynku osiem asów. Francuz miał trzy break pointy, ale żadnego nie zdołał zamienić w przełamanie. Najlepszym dotąd rezultatem leworęcznego Nieminena w Indian Wells był ćwierćfinał, osiągnięty trzy lata temu. W pozostałych swoich startach nie wygrywał więcej niż jednego spotkania. Kolejnym rywalem Fina będzie James Blake (nr 13).

Do swojej wielkiej formy sprzed dwóch lat stara się powrócić Ivan Ljubicić. Na razie Chorwatowi udało się przerwać serię czterech kolejnych porażek . Pochodzący z Bośni tenisista pokonał nadzieję japońskiego tenisa - Keia Nishikoriego. Ljubicić miał w tym spotkaniu stuprocentową skuteczność wykorzystanych break pointów (4 na 4) i tylko raz stracił swoje podanie, co dało mu ostatecznie zwycięstwo 6:3, 6:3. W drugiej rundzie zmagań w Indian Wells dojdzie do wewnątrz chorwackiej konfrontacji. Kolejnym rywalem Ljubicicia będzie bowiem Mario Ancić.

Słabą pierwszą część sezonu kontynuuje Janko Tipsarević. Serb nie sprostał Thomazowi Bellucciemu i był to jego czwarty kolejny przegrany mecz. Serię tą Tipsarević rozpoczął porażką w drugiej rundzie challengera w swoim rodzinnym Belgradzie, gdzie uległ Samowi Warburgowi (159 ATP). Rywalizację z brazylijskim kwalifikantem przegrał w dwie godziny oraz trzynaście minut 7:5, 5:7, 2:6. W całym spotkaniu Bellucci odnotował dwanaście asów, a w decydującym secie nie dopuścił rywala do ani jednego break pointa. Leworęczny Brazylijczyk, który w tym roku osiągnął finał na kortach ziemnych w Costa do Sauipe, zagra teraz z Hiszpanem Fernando Verdasco.