Sport.pl

Josep Guardiola: Chcielibyśmy zagrać z angielskim klubem

- Fajnie byłoby w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagrać z jakimś angielskim klubem - powiedział trener FC Barcelony Josep Guardiola. Barca szanse na to ma spore, bo 1/8 finału przeszły aż cztery drużyny z Premier League.
Zobacz bramki z Ligi Mistrzów - Z czuba.tv »

Trener Barcelony Pepe Guardiola chciałby, aby jego drużyna w ćwierćfinale Ligi Mistrzów trafiła na któryś z angielskich zespołów.

- Jeżeli chcesz wygrać Ligę Mistrzów, to musisz grać z najlepszymi w Europie. Dlatego podejmiemy wyzwanie. Byłoby miło, gdybyśmy wygrali z jakimś angielskim klubem. Jeżeli trafimy na któryś z nich, to na pewno kibice obejrzą dobry mecz - mówi Guardiola.
Magazyn LM: W finale Man Utd zagra z... Barceloną?


Barcelona w rewanżowym meczu 1/8 Champions League wygrała u siebie z francuskim Lyonem 5:2. Katalończycy w dalszym ciągu mają szansę na zgarnięcie trzech trofeów: wygranie Ligi Mistrzów, ligi hiszpańskiej i Pucharu Króla.

- Kolejny mecz z pewnością będzie dla nas trudny, ale przecież nasz przeciwnik przyjedzie na Camp Nou. Z kimkolwiek byśmy nie grali, przeanalizujemy ich grę szczegółowo i spróbujemy znaleźć słabości. Każdy wynik losowania przyjmiemy otwarcie - dodał Guardolia.

Oprócz Barcelony i czterech angielskich klubów(Manchester, Chelsea, Liverpool i Arsenal) w ćwierćfinale zagrają również Bayern Monachium, FC Porto i Villarreal.

Przeczytaj jak grała w środę - Liga Mistrzów »