WTA: Jednostronne spotkania w Indian Wells

Nicole Vaidisova, Shahar Peer oraz Na Li w dwóch setach wygrały swoje inauguracyjne spotkania w Indian Wells. Tymczasem Jelena Dokić nie może się nawet zbliżyć do swojej dyspozycji z Australian Open. Australijka ugrała tylko sześć gemów w konfrontacji z Jill Craybas.

Z szesnastu w środę rozegranych spotkań pierwszej rundy turnieju w Indian Wells aż trzynaście kończyło się w dwóch setach. Udanie zmagania w Kalifornii rozpoczęła m.in. Shahar Peer, która w pięćdziesiąt osiem minut pokonała Katarynkę Bondarenko 6:2, 6:1. Pochodząca z Jerozolimy tenisistka wykorzystała w tym spotkaniu pięć z ośmiu szans na breaka, raz tracąc własne podanie. Był to czwarty mecz obu tenisistek i czwarte zwycięstwo Peer. Ostatnio grały one ze sobą w lutym tego roku, w rozgrywkach Fed Cup. Reprezentantka Izraela wygrała wówczas w trzech setach. Kolejną rywalką Shahar Peer będzie rozstawiona z numerem dziesięć Marion Bartoli.

Do światowej czołówki powrócić się stara Nicole Vaidisova. Czeszka, która w maju 2007 roku była siódma w rankingu WTA, obecnie zajmuje 79 pozycję w tym zestawieniu. Przed występem w Indian Wells Vaidisova miała na swoim koncie tylko jeden wygrany mecz w tegorocznym sezonie. Miało to miejsce w pierwszej połowie styczna w Auckland. Od tego momentu reprezentantka Czech przegrała cztery kolejne spotkania. Złą passę trenująca w Pradze tenisistka zdołała przełamać w rywalizacji z Michaellą Krajicek. Vaidosva w siedemdziesiąt sześć minut zwyciężyła 6:3, 6:4. Ćwierćfinalistka turnieju w Indian Welles z 2007 roku w drugiej rundzie zagra z Aloną Bondarenko.

Wysoką formę potwierdziła Na Li. Chinka w ubiegłym tygodniu osiągnęła finał w Monterrey, pokonując w pierwszej rundzie Agnieszkę Radwańską. Występ w Indian Wells rozpoczęła od zwycięstwa nad Tamarine Tanasugarn 6:4, 6:4. W obu setach Na Li wykorzystała dwie szanse na breaka, raz tracąc własne podanie. Tenisistki z Azji rywalizowały ze sobą przez godzinę oraz dziewiętnaście minut.

Znakomitego wyniku z Australian Open (ćwierćfinał) nie może potwierdzić kolejnymi dobrymi startami Jelena Dokić. Reprezentantka Australii po występie w Melbourne odpadła w pierwszej rundzie zawodów w Memphis (wcześniej przebrnęła przez eliminacje), a teraz pożegnała się w inauguracyjne fazie zawodów w Indian Wells, gdzie występowała dzięki "dzikiej karcie". 25-letnia Dokić nie sprostała o dziewięć lat starszej Jill Craybas, przegrywając w pięćdziesiąt siedem minut 4:6, 2:6. Australijka popełniła w tym spotkaniu osiem podwójnych błędów serwisowych.

Wyniki pierwszej rundy:

Urszula Radwańska (Polska, WC) - Michelle Larcher De Brito (Portugalia, Q) 4:6, 6:2, 6:4

Cwetana Pironkowa (Bułgaria) - Marina Erakovic (Nowa Zelandia) 6:4, 6:1

Olga Goworcowa (Białoruś) - Anne Keothavong (Wielka Brytania) 2:6, 6:3, 6:1

Nicole Vaidisova (Czechy) - Michaella Krajicek (Holandia, WC) 6:3, 6:4

Jill Craybas (USA) - Jelena Dokic (Australia, WC) 6:4, 6:2

Shahar Peer (Izrael) - Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:2, 6:1

Jekatarina Makarowa (Rosja) - Nathalie Dechy (Francja) 3:6, 6:1, 6:3

Jelena Wiesnina (Rosja) - Sabine Lisicki (Niemcy) 7:6(4), 7:5

Jaroslawa Szwedowa (Kazachstan, Q) - Ałła Kudriawcewa (Rosja) 6:4, 6:2