Sport w skrócie

Banasiński najlepszy na Śląsku

W ostatnim starcie przed niedzielnymi mistrzostwami Polski w Szczekocinach Waldemar Banasiński (Wsół Sport) był bezkonkurencyjny w grupie powyżej 45 lat na mistrzostwach Śląska w kolarstwie przełajowym w Rzeniszowie. W swojej kategorii kielczanin wyprzedził aktualnego mistrza Polski w przełajach Wojciecha Bartolewskiego z Częstochowy i złotego medalistkę MP w kolarstwie górskim Jacka Brzózkę z Rybnika. Był też trzeci w klasyfikacji open. - Ciężka trasa - zimno, ogromne błoto, zwłaszcza na zjazdach i podjazdach, a ponieważ jeździliśmy w lesie, także niebezpieczne korzenie - opowiadał Banasiński.

Dwa zwycięstwa Gąbki

Kielczanin Dariusz Gąbka wygrał dwie konkurencje podczas turnieju Roko Cup w tenisie ziemnym. W Kielcach był najlepszy w kategorii plus 35 lat, pokonując w finale swojego kolegę Pawła Hermana w trzech setach 4:6, 6:4, 6:1. W plus 45 wygrał z Adamem Sakwerdą 7:5, 7:5. - Co ciekawe, Gąbka w ciągu jednego dnia stoczył aż pięć pojedynków. Prawdziwy z niego terminator - powiedział Robert Koczotowski, dyrektor turnieju. W open mężczyzn zwyciężył Łukasz Cyrański (Warszawa) a wśród pań Anna Wicha (Sosnowiec). W imprezie wystartowało ponad 70 zawodników.

Paprocki w kadrze

Andrzej Paprocki, pomocnik rezerw Korony, został powołany przez Dariusza Wójtowicza do reprezentacji Polski U-17. Kielczanin znalazł się wśród siedmiu zawodników rezerwowych na towarzyskie sparingi z Francją i Bułgarią oraz turniej drugiej fazy eliminacji mistrzostw Europy.