Sport.pl

Tenis w Indian Wells: Gwiazdy na kursie Polek

Swietłana Kuzniecowa (WTA 8) może być w drugiej rundzie turnieju w Indian Wells rywalką Urszuli Radwańskiej, a Jelena Janković (WTA 3) jest na kursie kolizyjnym z Martą Domachowską. Żeby zagrać z gwiazdami, Polki muszą jednak najpierw przejść w Kalifornii pierwszą rundę. Agnieszkę Radwańską może czekać rewanż za Pekin z Francescą Schiavone
20 lat skończone. Radwańska zdmuchnęła świeczki na torcie

Marta Domachowska (WTA 101) zagra w pierwszej rundzie z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową (WTA 42), a rywalką grającej z dziką kartą Urszuli Radwańskiej (WTA 107) będzie jedna z zawodniczek wyłonionych w kwalifikacjach.

Impreza w Indian Wells (pula nagród 4,5 mln dol) zaczyna się środę. W poniedziałek późnym wieczorem polskiego czasu odbyło się losowanie turniejowej drabinki.

Agnieszka Radwańska (WTA 10), która w Kalifornii (pula nagród 4,5 mln dol) jest rozstawiona z siódemką, w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej, pod koniec tygodnia, zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku między Włoszką Francescą Schiavone (WTA 44) a Australijką Samanthą Stosur (WTA 41).

Agnieszka nigdy dotąd nie grała ze Stosur, natomiast Schiavone jest dla niej jedną z najbardziej niewygodnych rywalek. Polka przegrała z nią wszystkie trzy dotychczasowe spotkania. Po raz ostatni - w sierpniu 2008 r. w drugiej rundzie igrzysk w Pekinie. - Schiavone gra niewygodny tenis, ma taki "męski" styl. Nie uderza płasko jak większość dziewczyn, tylko zagrywa dużo topspinów, mocnych, podkręcanych do przodu piłek - mówiła po tamtej porażce Radwańska, która w zeszłym tygodniu przegrała w I rundzie w meksykańskim Monterrey. W piątek najlepsza polska tenisistka skończyła 20 lat.

W Kalifornii aż do ćwierćfinału Radwańska nie może trafić na wyżej notowaną rywalkę. Na jej drodze są m.in. Aleksandra Wozniak, Agnes Szavay i Alize Cornet. W zeszłym roku Radwańska zakończyła Indian Wells na ćwierćfinale, w którym przegrała z Kuzniecową.

Domachowska, która wraca do gry po kilku tygodniach przerwy spowodowanej chorobą, nie grała dotąd z Pawluczenkową w cyklu WTA. Polscy kibice mogą pamiętać reprezentującą siłowy styl gry Rosjankę z zeszłego roku, gdy w trzeciej rundzie Wimbledonu przegrała z Radwańską.

Wszystko o Radwańskiej - czytaj tutaj »