Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

Olimpia Szczecin wygrała IV międzynarodowy turniej Pajo Cup, który rozegrano w Szczecinie. W finale młode szczecinianki pokonały Gwiazdę Kalisz 3:0 (bramki zdobyły Justyna Siwek, Joanna Stasińska i Nataly Barlage). W meczu o trzecie miejsce kadra Zachodniopomorskiego Związku Piłkarskiego przegrała ze Stilonem Gorzów 0:3. Na zakończenie imprezy drużyna uczestniczek turnieju (wyselekcjonowana przez jednego z organizatorów i trenerów Olimpii Macieja Burytę) zagrała z ekipą gwiazd, w składzie której wystąpili szczecińscy olimpijczycy z Pekinu (m.in. złoci wioślarze Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski). Padł remis 4:4.

KARATE

Sportowcy Bodaikana Szczecin byli najlepsi w IV Copernicus Cup Karate WKF, który odbył się w Toruniu. W zawodach wzięło udział ponad 400 karateków z 28 klubów z Polski. Z naszego regionu wystartowały też ekipy Samuraja Szczecin, LUKS Goleniów i UKS Kamikaze Gryfino, ale zajęły w klasyfikacji drużynowej dalsze miejsca. Swoje kategorie w Toruniu wygrali: Michał Chojnowski, Justyna Paczkowska, Natalia Kwaśniak, Radomir Markunowicz, Maciej Boguszewski, Anna Penczyńska, Maciej Boguszewski, Paulina Góral, Weronika Tuńska, Jakub Wanga, Grzegorz Łacek i Mateusz Kaźmierczak (wszyscy Bodaikan) oraz Arkadiusz Smagowski (LUKS Goleniów), Jonatan Kujawa (Samuraj) i drużyna chłopców do lat 10 w kata z Samuraja.

NABÓR

Centrum Kształcenia Sportowego wraz z Olimpią Szczecin ogłasza nabór do gimnazjalnych klas sportowych o profilu piłki nożnej dziewcząt. Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 11 marca o godz. 17 w CKS przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie.

LEKKOATLETYKA

Organizatorzy 23. Biegu Zaślubin w Kołobrzegu czekają na zgłoszenia biegaczy amatorów. Do pokonania dystans 15 km. Wpisowe 20 zł. Zgłoszenia należy kierować na adres: Stowarzyszenie Bieg Zaślubin, ul. Kniewskiego 15/7 w Kołobrzegu, e-mail biegzaslubin@gmail.com lub telefonicznie 094 354 06 89 lub 0605 661 480. Zapisać będzie można się również przed samym biegiem. Więcej informacji na stronie www.bieg.kolobrzeg.pl