Porażki Basketu i Polpharmy

Trzeciej porażki z rzędu doznali koszykarze Polpharmy. Drugi raz pokonała ich drużyna, walcząca tak jak "Kociewskie Diabły" o pierwszą czwórkę, która daje grę w Pucharze Polski i w fazie play-off. - Już do przerwy wynik został ustawiony. W końcówce drugiej kwarty straciliśmy, aż osiem punktów. Zabrakło nam szczęścia, trochę skuteczności rzutów z dystansu. Pod koszami fizyczną przewagę miała Kotwica, aczkolwiek 14 zbiórek w ataku świadczy o tym, że mój zespół bardzo chciał wygrać i walczył do samego końca - podsumował spotkanie Mariusz Karol, trener Polpharmy.

Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 87:75. Kwarty: 18:17, 30:16, 20:28, 19:14. Kotwica: Mills 19 (4), Naymick 10, Cielebąk 9, Barrett 8, Hamilton 4 oraz Kikowski 24 (3), Crone 7 (1), Przybyszewski 6. Polpharma: Tuljković 23 (1), Coleman 14, Sulowski 10 (2), Eldridge 6, Barkley 2 oraz Żurawski 11, Hicks 7 (1), Jarecki 2, Kowalczuk 0, Scott 0.

W Kwidzynie wyrównany mecz stoczyły dwa Baskety. Będący na dziewiątym miejscu w tabeli Basket z Kwidzyna, który jest bez szans, aby wskoczyć choćby pozycję wyżej oraz poznański Basket, z szansami na zajęcie miejsca swojego rywala. Poznaniacy, aby myśleć o dogonieniu Banku BPS, musieli zwyciężyć i to różnicą co najmniej 14 pkt.

Kwidzynianom brakowało strzelca, który dałby odpowiedni zapłon. Kiedy po przerwie sygnał do ataku dał Michael Kuebler, wynik zaczął oscylować w okolicach remisu, a nawet przechylać się na stronę gospodarzy. Poznaniacy mieli jednak tego dnia więcej opcji strzeleckich, a do tego dobrze wykonywali rzuty wolne (17/21 w całym meczu).

Bank BPS Basket Kwidzyn - PBG Basket Poznań 72:80. Kwarty: 18:22, 15:18, 21:19, 18:21. Bank BPS: Weeden 13 (3), Wallace 9 (2), Hawkins 6, Tica 5, Dąbrowski 4 (1) oraz Kuebler 19 (3), Hyży 12, Kowalewski 4, Garner 0, Mróz 0. PBG Basket: Brown 14 (2), Wójcik 12 (2), Kitzinger 9 (1), Bigus 7, Szawarski 4 oraz Davis 15 (1), Brannen 12, McLean 4, Smorawiński 3 (1), Flieger 0.

W poniedziałek, na zakończenie kolejki, o godz. 18.30 Energa Czarni Słupsk podejmować będą Polonię Warszawa.

Pozostałe wyniki 28. kolejki: Atlas Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 77:93, Sportino Inowrocław - Sokołów Znicz Jarosław 79:68, PGE Turów Zgorzelec - Victoria Górnik Wałbrzych 116:73.