Kadeci Resovii grają dalej

Siatkarze AKS-u Resovii wygrali rozegrany w Krakowie turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski kadetów i na początku maja w Pile zagrają w półfinałach. Gorzej powiodło się Karpatom Krosno, które pożegnały się z rywalizacją.

Resoviacy w Krakowie wygrali wszystkie swoje mecze. Bez straty seta uporali się z Wifamą Łódź i UKS-em GUMP Ostrowiec Świętokrzyski, a w spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju ograli 3:1 gospodarzy - Dobry Wynik Kraków.

W nagrodę rzeszowianie na początku maja zagrają w półfinale w Pile, gdzie rywalizować będą z Jokerem Piła, Delic-Polem Częstochowa i pierwszą drużyną AZS-u UWM Olsztyn.

Drugi reprezentant Podkarpacia, krośnieńskie Karpaty, zakończył już swój udział w mistrzostwach Polski. W ćwierćfinale rozegranym w Skarżysku-Kamiennej krośnianie zdobyli tylko dwa sety z Dunajcem Nowy Sącz, nie wygrywając żadnego spotkania. W efekcie po porażkach ze Skrą Bełchatów i miejscowym STS-em sklasyfikowani zostali na ostatnim miejscu.