Sport.pl

Sensacyjna wypowiedź Bernarda Hopkinsa. Bajeczna oferta dla Adamka!

Jeśli Polak pokonałby Bernarda Hopkinsa, trafiłby na pierwsze miejsca na notatnikach szefów największych stacji telewizyjnych. Przed nim otworzyłby się bokserski skarbiec - pisze bokserski komentator Sport.pl i ?Gazety Wyborczej? Radosław Leniarski.
Zobacz jak Adamek znokautował Banksa na Zczuba.tv »

Kilka godzin po efektownym znokautowaniu Johnathona Banksa w ósmej rundzie walki w Prudential Center w Newark, w internecie pojawiła się sensacyjna wypowiedź legendy boksu Bernarda Hopkinsa. - Adamek byłby dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Zrobimy wielką walkę Wschodniego Wybrzeża. Obaj mamy tam mnóstwo kibiców. To perfekcyjny pojedynek dla nas obu - powiedział 44-letni pięściarz z Filadelfii.

Niech nikogo nie zmyli wiek "Kata". W październiku Amerykanin (49 zwycięstw, 32 nokauty, 5 porażek, 1 remis) wygrał z 26-letnim, niepokonanym wówczas Kellym Pavlikiem, wschodzącą gwiazdą ringu. Hopkins, były mistrz świata wagi średniej - królował w niej najdłużej w historii boksu - i półciężkiej, ma na rozkładzie między innymi Oscara de la Hoyę, Antonio Tarvera, Feliksa Trinidada, Glenna Johnsona. Przegrał m.in. z Royem Jonesem Jr, Jermainem Taylorem i Joe Calzaghe.
Skrzecz: Adamek nie powinien walczyć z Gołotą!


Adamek jest bardziej niż szczęśliwy z wyzwania legendy. - Na walkę do Newark przyszłoby 24 tysiące kibiców! 12 tysięcy moich i 12 tysięcy jego. W poniedziałek Ziggi Rozalski dzwoni do Kalifornii do Hopkinsa i rozmawiamy, jak doprowadzić do walki - powiedział mistrz świata wagi juniorciężkiej wersji IBF.

Dla Adamka pojedynek byłby życiową szansą, wielkim skokiem na kasę. Wygrana otworzyłaby sezam. Honoraria liczone byłyby w setkach tysięcy dolarów, jeśli nie w milionach.

Tylko czy pięściarze się dogadają? - Jeszcze nigdy nie walczyłem z tak ciężkim przeciwnikiem - mówi Hopkins, który najwięcej ważył w pojedynku z Tarverem w 2006 roku - 79 kg. Adamek ważył w piątek 90 kg. - Będziemy walczyć o mój pas. Z wagi nie zejdę - twierdzi polski pięściarz.

Adamek: Walka z Gołotą to bzdura. Przyjeżdżam do Polski - czytaj tutaj »