Sensacyjna Gedania ograła Aluprof!

Gedania Żukowo wygrała w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego z niepokonanym dotąd BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1. Zespół z Żukowa przystąpi do play-off z siódmej pozycji i zagra z Muszynianką

Jeszcze niedawno Gedania wydawała się murowanym kandydatem do spadku. Za sukces uznano utrzymanie w PlusLidze, i to bez gry w barażach. Wszystko dzięki temu, że już przed ostatnią kolejką żukowianki miały zapewnione ósme miejsce, które dawało awans do play-off. Ale siatkarkom Gedanii sensacji było mało, więc wygrały w niedzielę z Aluprofem, i to za trzy punkty. A ponieważ w ostatniej kolejce do zera przegrał Pronar Zeto AZS Białystok, Gedania awansowała na siódmą pozycję. Dzięki temu w pierwszej rundzie play-off uniknęła meczów z Aluprofem i trafiła na drugą w tabeli Muszyniankę Fakro Muszyna.

Nie jest to jednak kolosalna zmiana, bo i w tej rywalizacji, granej do trzech zwycięstw, każdy set ugrany przez Gedanię będzie wyczynem. A zwycięstwo w meczu - niespodzianką. Podobnie jak Aluprof, Muszynianka oparta jest na reprezentantkach Polski. Milenę Rosner czy Joannę Kaczor zna każdy kibic siatkówki w Polsce.

Pierwsze dwa mecze odbędą się 7 i 8 marca w Muszynie. Mecze nr 3 i 4 w Żukowie zaplanowano na 21 i 22 marca. Gdyby było 2:2, to decydujące o awansie do półfinału spotkanie odbędzie się 25 marca w Muszynie.

Gedania Żukowo - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1. Sety: 14:25, 25:19, 25:15, 25:16. Gedania: Wellna, Nuszel, Sawoczkina, Szymańska, Skowrońska, Ziemcowa, Durajczyk (libero) oraz Pasznik, Kaliszuk. Aluprof: Barańska, Dziękiewicz, Horka, Skorupa, Studzienna, Bamber, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Okuniewska, Kaczmar, Gajgał.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Impel Gwardia Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0, Calisia Kalisz - GCB Centrostal Bydgoszcz 1:3, Stal Mielec - Farmutil Piła 2:3, Muszynianka Fakro Muszyna - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0.