Żurawski strzela, Larisa wygrywa

Maciej Żurawski zdobył bramkę w drugim kolejnym meczu Larisy. Polak pokonał bramkarza Ergotelisu w wygranym 3:2 meczu i z siedmioma golami jest najskuteczniejszym, strzelcem swojego zespołu.

Jak strzelił Żurawski - zobacz na Z Czuba.tv ?

Żurawski stracił początek sezonu z powodu kontuzji, ale od kiedy wrócił do składu regularnie zdobywa bramki w lidze greckiej. W meczu z Ergotelisem wyszedł w pierwszym składzie drużyny. W 15. minucie Turek Tumer Metin ograł kilku zawodników rywali i uderzył zza pola karnego. Bramkarz wypuścił piłkę, dopadł od niej Żurawski i mocnym strzałem dał Larisie prowadzenie. To była siódma bramka Polaka w tym sezonie. Były kapitan reprezentacji jest czwarty w klasyfikacji strzelców greckiej Superligi. Z 12 trafieniami prowadzi Luciano Galetti z Olympiakosu Pireus.

Mecz z Ergotelisem rozstrzygnął się tuż po przerwie (po pierwszej połowie było 1:1). W 47. minucie na 2:1 strzelił Giorgos Fotakis, w 54. trzecią bramkę dołożył Frank Manga Guela. Ergotelis odpowiedział tylko trafieniem Mario Budimira w 82. minucie.

Po 24. kolejkach Larisa zajmuje w lidze 5. miejsce z 38 punktami. Do końca rozgrywek zostało 6 kolejek.

O występach Polaków za granicą - czytaj tutaj ?