Turów zagra dziś z Polpharmą

PGE Turów Zgorzelec już we wtorek na własnym parkiecie rozegra zaległe spotkanie z Polpharmą Starogard Gdański.

Zgorzelczanie po przyjściu do zespołu Tyusa Edneya wygrali trzy ostatnie mecze, w tym bardzo efektownie pokonali w niedzielę na wyjeździe Anwil Włocławek. Przegrywając do przerwy aż 15 punktami, wyszli nawet na tak samo wysokie prowadzenie w drugiej połowie meczu. Ostatecznie podopieczni trenera Pawła Turkiewicza zwyciężyli 81:69.

Kolejnym sprawdzianem dla koszykarzy Turowa będzie mecz z Polpharmą Starogard Gdański. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami lepsi okazali się podopieczni Mariusza Karola i wygrali różnicą aż 21 punktów. Dla Turowa to ważny mecz, bowiem zespół walczy o zajęcie jak najwyższego miejsca przed fazą play-off. Jeśli zgorzelczanie pokonają Polpharmę, będą mieli realną szansę na zajęcie nawet drugiej pozycji w tabeli.

Początek spotkania o godz. 19 w hali Centrum Sportowego w Zgorzelcu. Transmisję meczu przeprowadzi TVP Sport oraz Radio Wrocław.