Robredo wygrywa dramatyczny finał

Tie break trzeciego seta zadecydował o losach finału Copa Telmex w Buenos Aires. Tommy Robredo potrzebował w nim aż czterech meczboli, by w końcu pokonać Juana Monaco 7:5, 2:6, 7:6(5). Tytuł deblowy również padł łupem reprezentantów Hiszpanii - Marcela Granollersa oraz Alberto Martina.

Finałowa konfrontacja w stolicy Argentyny trwała dwie godziny oraz czterdzieści cztery minuty i nie za kończyła się po myśli miejscowych kibiców. W pierwszym secie obaj tenisiści znakomicie serwowali, mając ponad osiemdziesiąt procent trafionego pierwszego podania. Presji nie wytrzymał Monaco, który w jedenastym gemie został przełamany. Rozstawiony z numerem trzecim Tommy Robredo szansy nie zmarnował i po zmianie stron pewnie przypieczętował zwycięstwo w partii własnym serwisem.

Po rozegraniu jednego gema w drugim secie mecz został przerwany na kilkadziesiąt minut przez opady deszczu. Przerwa pomyślnie wpłynęła na Juana Monaco, który wygrał tą odsłonę 6:2. Apogeum emocji i walki przypadło na set trzeci. Obaj tenisiści wywalczyli w nim po dwa przełamania i o tym kto sięgnie po tytuł w Buenos Aires musiał zadecydować tie break. Ten od początku potoczył się po myśli Tommiego Robredo, który prowadził już 6:2. Wspierany przez publiczność Monaco obronił trzy meczbole i miał serwis do dyspozycji. Tenisista hiszpański czwartej okazji jednak nie zmarnował i to on został triumfatorem turnieju Copa Telmex.

Niedzielne spotkanie było trzecim meczem obu tenisistów i drugim z rzędu zwycięstwem Robredo. Rok temu Hiszpan wygrał w ćwierćfinale turnieju w Warszawie 6:4, 6:4. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego kontynuuje dobrą passę występów na kortach ziemnych, zdobył bowiem na tej nawierzchni drugi kolejny tytuł i wygrał dziesiąty mecz z rzędu. W ubiegłym tygodniu triumfował w brazylijskim Costa do Sauipe.

Hiszpanie dzielili i rządzili również w rywalizacji deblowej. W finale spotkała się czwórka tenisistów z tego kraju. Marcel Granollers i Alberto Martin w siedemdziesiąt cztery minuty pokonali Nicolasa Almagro oraz Santiago Venturę 6:3, 5:7, 10-8.

Finał singla:

Tommy Robredo (Hiszpania, 3) - Juan Monaco (Argentyna) 7:5, 2:6, 7:6(5)

Finał debla:

M. Granollers, A. Martin (Hiszpania) - N. Almagro, S. Ventura (Hiszpania) 6:3, 5:7, 10-8