Gdynianki gromią w Brzegu

W zaległym meczu 21. kolejki FGE Lotos PKO BP Gdynia nie dał najmniejszych szans na zwycięstwo Cukierkom Odra Brzeg.

W takim meczu jak środowy gdynianki nie mogły sobie pozwolić na potknięcie. Nawet jeśli grały bez podstawowych dwóch podkoszowych - Emiliji Podrug i Magdaleny Leciejewskiej, które są kontuzjowane. Stawką tego meczu i kolejnych do końca sezonu jest przecież pozycja lidera po rundzie zasadniczej, a co za tym idzie, granie przez całą rundę play-off z przewagą własnego parkietu. Gdynianki wzięły się więc do pracy od pierwszych sekund starcia w Brzegu. Po pierwszej połowie prowadziły już 42:18. W ataku przygotowywały pewne pozycje do rzutu i za dwa punkty trafiły 15 z 23 prób. Zupełnie zdominowały także walkę na tablicach, wygrywając ją 22:14. Tym wszystkim skutecznie zniechęciły gospodynie, które w drugiej połowie meczu czekały już tylko na koniec spotkania. Debiut w Ford Germaz Ekstraklasie zaliczyły Marta Dobrowolska, która na co dzień występuje w I lidze w VBW GTK Gdynia. Na parkiecie spędziła półtorej minuty, oddała celny rzut za dwa punkty i zaliczyła zbiórkę.

Cukierki Odra Brzeg - Lotos PKO BP Gdynia 56:74. Kwarty: 7:22, 11:20, 17:18, 21:14. Cukierki: Gołumbiewska 18 (3), Żyłczyńska 9, Tulikihihifo 4, Gawrońska 3 (1) oraz Key 10, Daniel 7 (1), Burszta 3. Lotos PKO BP: Matović 14, Catchings 13 (1), Pawlak 11 (2), Tomiałowicz 8 (2), Beard 6 oraz Snytsina 9 (1), Currie 5 (1), Sosnowska 4, Jujka 2, Dobrowolska 2, Marchanka 0, Zawadka 0.

Pozostałe wyniki zaległych meczów 21. kolejki: Inea AZS Poznań - CCC Polkowice 73:85, ŁKS Siemens AGD Łódź - MUKS Poznań 66:57.