Sport.pl

Tomasz Sikora poza dziesiątką w sprincie

Tomasz Sikora nie ma szans na medal. 11. mistrzostwo świata wielkiego Ole Einara Bjoerndalen.
Sikora: Nie tylko ja się mylę na strzelnicy »

- Bjoerndalen po raz 11. mistrzem świata. To jego 30 medal na mistrzostwach. Czterech Norwegów na czele, Sikora dopiero 16, ale jutro w biegu pościgowym wystartuje żółtej koszulce lidera, bo znów na starcie zabraknie Svendsena.

- Bjoerndalen spudłował na drugim strzelaniu raz, ale ma świetny czas biegu. Biegnąc w takim tempie Norweg zdobędzie 11. złoty medal mistrzostw świata, a w pierwszej czwórce będą sami Norwegowie. Sikora jest 14.

- Całe podium już norweskie. Pierwszy w tej chwili jest Lars Berger, strzelał średnio (dwa pudła), ale biegł fantastycznie i może być pewny medalu. Sikora 13.

- Zmiany na prowadzeniu - dóch Norwegów na czele. Pierwszy jest Hannevold, przed Osem, Czudow na razie trzecie. Sikora dziesiąty.

- Bjoerndalen właśnie wystartował. Norweg jeśli myśli o medalu, a na pewno myśli, nie może się pomylić na strzelnicy. Hanevold po dwóch strzelaniach bezbłędny.

- Sikora spadł na siódme miejsce. Może mieć spore problemy ze znalezieniem się w pierwszej dziesiątce. Na trasie jeszcze nie ma legendarnego Bjoerndalena.

- Adam Kwak dobiegł do mety. Trzy pudła, prawie cztery minuty straty do Czudowa i 41. miejsce.

- Sikora spadł już na piąte miejsce. Przed Polakiem jest Austriak Simon Eder, traci do lidera pół minuty.

- Krzysztof Pływaczyk już na mecie. Jest 23., do biegu pościgowego powinien się zakwalifikować. Finiszował też Greis, jest drugi (25 sekund straty do Czudowa), Sikora spadł na czwarte miejsce.

- Na trasę ruszył jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii - Norweg Halvard Hanevold. A na mecie Sikora spadł na trzecie miejsce. Polak musi liczyć na pudła najgroźniejszych rywali, ale o podium może już zapomnieć.

- Sikora dobiegł już do mety. Na razie jest drugi, z prawie minutą straty do lidera - Czudowa. Ale silni rywale jeszcze są na trasie.

- Krzysztof Pływaczyk na drugim strzelaniu, tak jak Sikora dwa razy się myli i spada na 14. miejsce. Bjoerndalen startuje jako przedostatni.

- Sikora coraz dalej od medalu. Na drugim strzelaniu pudłuje dwa razy. Musi pobiec dobrze, bo od miejsca w sprincie zależy pozycja na starcie w jutrzejszym biegu pościgowym.

- Czudow biegnie rewelacyjnie. Drugie strzelanie, tym razem w pozycji stojącej i znów bez pudła. Rosjanin biegnie po medal. Sikora odrobił sześć sekund do niego.

- Greis podobnie jak Sikora pudłuje ostatni strzał i jest dopiero 14.

- Na szóstym kilometrze Czudow nadal na prowadzeniu. A na pierwszym strzelaniu Adam Kwak pomylił się tylko raz.

- Sikora mimo pudła drugi. Polak dobrze biegnie, gdyby nie ta karna runda, byłby tuż za Czudowem.

- Krzysztof Pływaczyk siódmy, a na trasę ruszył Michael Greis.

- Sikora na strzelnicy, niestety musi biec jedną karą rundę. Spudłował piąty strzał i jest piąty w klasyfikacji. Do Czudowa traci 25 sekund.

- Drugi z Polaków będą, Krzysztof Pływaczyk pierwsze strzelanie zaliczył bez pudła i jest dziewiąty!

- Chudow na pierwszym strzelaniu nie pomylił się ani razu, obejmuje prowadzenie. Sikora na drugim punkcie pomiaru czasu traci do Rosjanina niespełna sześć sekund.

- Tomasz Sikora jest już na trasie.

- Na trasie jest jeden z faworytów biegu - Rosjanin Maksim Czudow.

- Za dwa dni minie 14 lat od jedynego złotego medalu MŚ Sikory. W 1995 roku we włoskim Anterselva Polak wygrał bieg indywidualny.

- Brak Svendsena na starcie oznacza, że Sikora ma szansę objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

- Legendarny Ole Einar Bjoerndalen wystartuje przedostatni, a lider klasyfikacji Pucharu Świata Emil Hegle Svendsen zrezygnował ze sprintu tuż przed startem.

- Tomasz Sikora wystartuje jako 26. zawodnik.

Specjalny serwis biatlonowych mistrzostw świata - czytaj tutaj »