Sport.pl

Tomasz Sikora: Na strzelnicy mylę się nie tylko ja

- Zdaję sobie sprawę z tego, że kibice liczą moje pudła, ale zapominają o tym, że na strzelnicy mylę się nie tylko ja - mówi Tomasz Sikora w wywiadzie dla dziennika Metro. W najbliższy weekend Polak wystartuje w biatlonowych mistrzostwach świata w Pyeongchang .
- Zdążyliśmy dobrze poznać trasy, okazało się, że są identyczne jak przed rokiem, na Pucharze Świata. Może te trasy nie są moimi ulubionymi, ale też nie należą do najgorszych. Problemem są właściwie chyba tylko ostre zjazdy, a to dlatego, że przez większość dnia jest ciepło, a wieczorem łapie mróz i robi się ślizgawka - mówi Tomasz Sikora w wywiadzie udzielonym Łukaszowi Jachimiakowi z dziennika Metro.  »

Polska ekipa udała się do Korei Południowej już drugiego lutego. Trener Roman Bondaruk zrezygnował z treningów wysokogórskich stwierdzając, że dla zawodników lepiej będzie, jeśli aklimatyzacja w nowym miejscu dłużej potrwa.

- Jedni opuszczali swe kraje 4, inni dopiero 7 lutego. Niektórzy dotarli tu prosto z obozów, inni jak my po krótkim odpoczynku. Generalnie ciężko powiedzieć, co kto robił, bo i trenerzy, i sami zawodnicy ze swych przygotowań robią wielkie tajemnice - opowiada o taktyce przeciwników Sikora.

- Moim celem jest medal, ale pokonać będzie trzeba nie tylko Norwegów, choć oczywiście Bjoerndalen to wielki zawodnik, który chce bić niesamowite rekordy, a Svendsen chyba już teraz jest od niego jeszcze mocniejszy - mówi Polak.

Sikora jest w tym sezonie bardzo dobrze przygotowany pod względem biegowym, gorzej radzi sobie ze strzelaniem. To właśnie pudła wielokrotnie pozbawiały naszego zawodnika miejsc na podium w Pucharze Świata. - Zdaję sobie sprawę z tego, że kibice liczą moje pudła, ale zapominają o tym, że na strzelnicy mylę się nie tylko ja i że czasem też dzięki błędom innych uda mi się zająć wyższą pozycję - odpowiada Jachimiakowi.

Program zawodów

Sobota:

godz. 8.45 - sprint kobiet na 7,5 km (transmisja - Eurosport, od 8.30)

godz. 11.15 - sprint mężczyzn na 10 km (Eurosport, od 11.00 i TVP 1, od 12.15)

Niedziela:

godz. 9.00 - bieg pościgowy kobiet na 10 km (Eurosport, od 9.00)

godz. 11.15 - bieg pościgowy mężczyzn na 12,5 km (Eurosport, od 11.00, TVP 1, od 11.05)

Następne starty we wtorek.

Cały wywiad z Tomaszem Sikorą - czytaj w emetro.pl »


Więcej o: