Aston Villa wykorzystuje potknięcie Chelsea

Zespół z Birmingham wygrał na wyjeździe z Blackburn 2:0 i prześcignął w tabeli Chelsea, która tylko zremisowała u siebie bezbramkowo z Hull

1,78 mld funtów za prawa do transmisji angielskiej ligi ?

Aston Villa dominowała od pierwszej minuty. Już na początku meczu bramkę strzelił Emile Heskey, która jednak słusznie nie została zaliczona. Napastnik reprezentacji Anglii faulował Christophera Sambę. W 27. minucie sędzia musiał już uznać gola. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego z Garethem Barrym, James Milner wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę. Piłkę mógł jeszcze wybić pilnujący dalszego słupka Morten Gamst Pedersen, jednak ostatecznie wylądowała ona w siatce. Aston Villa zdobyła jeszcze jednego gola w pierwszej połowie, jednak sędzia znów nie uznał bramki, tym razem Gabriela Agbonlahora. Napastnik reprezentacji Anglii ustalił wynik w ostatniej minucie spotkania, pokonując Paula Robinsona po złym wybiciu Stephena Warnocka. Była to pierwsza porażka Sama Allardayce'a jako szkoleniowca Blackburn.

The Villans wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli, ponieważ Chelsea nie umiała u siebie strzelić nawet jednej bramki Hull City. Londyńczycy mogli nawet przegrać, ale doskonałych okazji nie umieli wykorzystać Kevin Kilbane i Dean Marney. W końcówce sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla gospodarzy, kiedy to po strzale Salomona Kalou piłkę ręką zatrzymał obrońca Hull Andy Dawson. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Bolton Euzebiusza Smolarka przegrał na wyjeździe z Evertonem 0:3. Fantastyczny debiut zaliczył wypożyczony przez The Toffees z Manchesteru City Brazylijczyk Jo, który strzelił dwie bramki. Warto dodać, że w poprzednim zespole przez całą rundę udało mu się zdobyć tylko jednego gola. W 61. minucie na boisku pojawił się Smolarek, którego występ portal Skysports opisał krótkim "starał się".

13. raz z rzędu w Premier League wygrać nie potrafiło Middlesbrough. Zespół Garetha Southgate'a uległ na wyjeździe Manchesterowi City. Udany występ w bramce gospodarzy zaliczył ich nowy nabytek Shay Given, który trzykrotnie zatrzymał Afonso Alvesa. Jedyną bramkę meczu strzelił Craig Bellamy, dla którego było to drugie trafienie w drugim ligowym meczu w barwach The Citizens.

Wyniki 25. kolejki Premier League:

Manchester CIty - Middlesbrough 1:0 (0:0); Bellamy 52'

Blackburn Rovers - Aston Villa 0:2 (0:1); Milner 27', Agbonlahor 90'

Chelsea - Hull 0:0

Everton - Bolton Wanderers 3:0 (1:0); Arteta 40', Jo 48', 90'

Sunderland - Stoke 2:0 (0:0); Jones 78', Healy 90'

West Bromwich Albion - Newcastle United 2:3 (1:3); Fortune 4', 73' - Duff 2', Lovenkrands 8', Taylor 41'

Wigan - Fulham 0:0

Pół godziny Smolarka z Evertonem - czytaj tutaj ?