Bundesliga: Lider zawodzi

W spotkaniu 19. kolejki Bundesligi lider z Hoffenheim tylko zremisował w Moenchengladbach z ostatnią w tabeli Borussią 1:1.

Wichniarek wyrównał swój rekord w Bundeslidze ?

Hoffenheim mogło nie zdobyć nawet punktu, gdyż od 44. minuty przegrywało po bramce Alexandra Baumjohanna. W ostatnich minutach remis rewelacyjnemu beniaminkowi uratował Luis de Sousa Wellington.

Niespodzianką zakończył się także mecz trzeciego w tabeli Hamburgera SV, który przegrał na wyjeździe z Karlsruher SC 2:3. Zespół Martina Jola prowadził już nawet 2:0 po bramkach Jose Paolo Guerrero i Collina Benjamina. Jednak już pięć minut po bramce tego drugiego był remis - trafiali Sebastian Freis i Giovanni Federico. Ten pierwszy zapewnił też gospodarzom trzy punkty, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Obydwa zespoły kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Mladena Petricia i Marco Engelhardta.

Bayer Leverkusen Tomasza Zdebela uległ na własnym stadionie Vfb Stuttgart 2:4, a Bochum Marcina Mięciela przegrał w Wolfsburgu z tamtejszym Vfl 0:2. Zdebel całe spotkanie przesiedział na ławce, a Mięciel nie znalazł się nawet w meczowym składzie.

Wyniki:

Arminia Bielefeld - Hertha Berlin 1:1 (1:1); Wichniarek 40' - Voronin 13'

Schalke 04 Gelsenkirchen - Werder Brema 1:0 (0:0); Hoewedes 48'

Karlsruher SC - HSV Hamburg 3:2 (0:1); Freis 49', 92', Federico 53' - Guerrero 7', Benjamin 48'

Bayer Leverkusen - Vfb Stuttgart 2:4 (0:1); Kiessling 67', Charisteas 93' - Gomez 3', 75', Hitzlsperger 51', Sinkiewicz 90'

Borussia Moenchengladbach - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:0); Baumjohann 44' - Wellington 89'

Vfl Wofsburg - Vfl Bochum 2:0 (1:0); Dzeko 21', 85

Eintracht Frankfurt - 1 FC Koeln 2:2 (1:0); Russ 33', Fenin 63' - Novakovic 57', 74'

Błaszczykowski jak Messi. Co z jego karierą - czytaj ?