Sport.pl

Pozzo: Jest zbyt wcześnie, żeby powiedzieć, że wyszliśmy z kryzysu

- Jest zbyt wcześnie, żeby powiedzieć, że wyszliśmy z kryzysu - przyznaje prezes Udinese Giampaolo Pozzo. - Nawet jeśli drużyna jest w dużo lepszej formie. Po tym, przez co przeszliśmy, nie jestem spokojny - wyznaje na łamach ?La Gazzetty dello Sport?. Udinese to rywal Lecha w 1/16 finału Pucharu UEFA.
Remis Udinese »

Rozczarowanie serią porażek jedynie w pewnej części zostało zrekompensowane wydarzeniami ostatniego tygodnia. Udinese wygrało z Juventusem i zremisowało z Napoli. Te dobre wyniki z czołowymi drużynami potwierdziły jednak tylko, że klub właściwie zmarnował sezon.

Teraz drużyna zaczęła ponownie odzyskiwać formę. Zaczęła ponownie być świadoma własnych możliwości. Także wokół trenera jest więcej spokoju. Pozzo zawsze mówił, że Marino zostanie na swoim miejscu do końca sezonu, bez względu na to, jakie będą rezultaty.

Jednak nie mógłby do końca bronić trenera drużyny, która zbliżała się do strefy spadkowej. Pozzo potwierdził to w poniedziałek. - Zwolnienie Marino byłoby ostatnią rzeczą, którą bym zrobił. Jednak gdyby sytuacja nie uległą poprawie musiałbym się na to zdecydować. W piłce nożnej czasami wystarczy jedna zmiana i wszystko zaczyna układać się lepiej - zakończył Pozzo.

Nie było jednak potrzeby zmieniać trenera - komentuje "La Gazzetta dello Sport".

- Jest zbyt wcześnie, żeby powiedzieć, że wyszliśmy z kryzysu - przyznaje Pozzo. - Nawet jeśli drużyna jest w dużo lepszej formie. Po tym, przez co przeszliśmy nie jestem spokojny. Mam nadzieję, że przekroczymy barierę 40 punktów najszybciej jak to będzie możliwe. To niezrozumiałe, że przegraliśmy te wszystkie mecze - dodał.

Ponadto Udine odkrywa wielki talent: najlepszą wiadomością początku roku jest 20-letni Kwadwo Asamoah z Ghany, który świetnie odnalazł się na środku boiska.

Mourinho był niezadowolony: Quaresma w Chelsea »
Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/ www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: