Sport.pl

Heidfeld: Przy odpowiednim bolidzie zdobędę tytuł mistrzowski

Mimo że nigdy w życiu nie wygrał nawet pojedynczego Grand Prix, Nick Heidfeld jest pewien, że zdobędzie tytuł, o ile tylko BMW da mu odpowiedni bolid
Kubica oglądał Basza podczas testów »

Heidfeld wziął do tej pory udział w 152 GP. Siedem razy był drugi, nigdy pierwszy. 30-latek aż cztery razy na drugim stopniu podium stawał w zeszłym sezonie. W końcowej klasyfikacji był szósty.

W BMW Niemiec żyje jednak w cieniu Roberta Kubicy, który zdołał w poprzednim sezonie wygrać dla zespołu pierwszy wyścig w historii F1. Gdy Polak wygrywał GP Kanady, Niemiec także był drugi.

- Jak na razie bolid i okoliczności tylko raz dały mi szansę na walkę o zwycięstwo w wyścigu. To było w zeszłym roku w Montrealu - skomentował Heidfeld. - Wtedy jednak wygrał mój kolega z drużyny, więc zajęliśmy dwa pierwsze miejsca.

Mimo tego, że również w końcowej klasyfikacji Kubica (czwarty) wyprzedził Heidfelda, Niemiec wierzy, że jego mistrzostwo świata jest tylko kwestią czasu.

- Nie mam obsesji na punkcie wygrania swojego pierwszego Grand Prix - powiedział. - W końcu moim celem jest wygranie całych mistrzostw, nie tylko pojedynczego wyścigu - zapowiada. - Jeśli samochód będzie miał, co trzeba, uda mi się. Dzięki znacznym poprawkom, jakie poczyniliśmy w zeszłym roku, tym razem nie musimy wykonywać aż tak wielkiego kroku do przodu.Więcej o: