Zmagania o awans do II ligi koszykarzy

Białostockie drużyny Mostostalu i Klimartu walczące o awans do II ligi przegrały wyjazdowe spotkania z ekipami z województwa mazowieckiego

Mostostal na mecz z Jagiellonką Warszawa pojechał bez swoich dwóch rozgrywających Przemysława Zadykowicza i Jarosława Waluka. Tak osłabiona drużyna przegrała aż 40:82.

- Jednego zatrzymała szkoła, drugiego praca - mówi Jakub Jakubiec, trener Mostostalu. - W tej sytuacji rozgrywać musiał Konrad Andrearczyk, ale szybko złapał faule i za niego musieli wejść juniorzy. Popełnialiśmy dużo błędów, nie mogliśmy dograć piłki do naszych zawodników podkoszowych i stąd taka duża strata do rywali.

Natomiast Klimart przegrał 62:87 z Rosasportem Radom. Podopieczni Bogusława Bobki po pierwszej połowie tracili tylko punkt do rywali. O porażce białostoczan zadecydowała trzecia kwarta, którą przegrali 6:32.

W niedzielę Klimart podejmie Ochotę Warszawa, a Mostostal Rosasport.

Jagiellonka Warszawa - Mostostal Białystok 82:40

Kwarty: 13:16, 15:15, 25:6, 29:13.

Mostostal: Szczepiński 11, Rudak 7, Ćwikowski 6, Andrearczyk 4, Łotowski 2 oraz Zawadzki 7, Drozdowski 3, Weremijewicz, Zielinko, Żukowski, Kruk.

Rosasport Radom - Klimart Białystok 87:62

Kwarty: 15:15, 20:19, 32:6, 20:22.

Klimart: Gąsowski 12, Filipczuk 11, Zajkowski 9, Ciwoniuk 8, Czerwiński 8 oraz Antczak 5, Ślusarczyk 5, Szypulski 4, Seweryn 2.

Dwa pierwsze zespoły awansują do półfinałów walki o II ligę.