Sport.pl

Ancelotti: Beckham musi zostać, jest niezbędny

Milan z Beckhamem jeszcze nie przegrał. Szefowie klubu i trener Ancelotti wierzą, że Anglik zagwarantuje im sukcesy. - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby go zatrzymać - mówi Galliani - Bardzo tego chcemy, ale wszystko zależy od Galaxy. - Jest niezbędny - dodaje Ancelotti.
Czy Beckham wróci do Galaxy? »

David Beckham ma swoje marzenie, pomnaża też marzenia Milanu. Trzyma je przy życiu, podtrzymuje podczas każdego meczu. Milan, odkąd ma na boisku Davida Beckhama, jeszcze nie przegrał. Drużyna ma już tylko sześć punktów straty do Interu. Marzeniem Beckhama są mistrzostwa świata w RPA i ktoś opowiada, że żeby osiągnąć ten cel, zapłaciłby miliony.

Są jednak rzeczy, które nie mają ceny. Faktem jest, że Galaxy utrzymuje, iż Beckham powróci do Los Angeles 9 marca. Powróci, jakby nic się nie wydarzyło, jakby rozegrane z Milanem mecze, rozmowy prowadzone z Ancelottim przed wejściem na boisko, zdobyte bramki, asystowanie, były tylko przygodą, która przeminie. Skończą się włoskie wakacje, a książę powróci do swojego świata pozłacanych kontraktów. Teraz zatrzymanie piłkarza w Mediolanie wydaje się coraz trudniejsze. Jednak menedżerowie Beckhama mają ponad miesiąc, aby znaleźć rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich.

Tymczasem Beckham znalazł się na liście zawodników zgłoszonych przez trenera Ancelottiego do kolejnej fazy Pucharu UEFA, a decyzję tą uczcił wykreowaniem dwóch bramek dla drużyny. - Jestem zaskoczony - komentuje David - Może się okazać, że zagram tylko dwa mecze, jestem jednak bardzo szczęśliwy.

Podczas gdy trener Galaxy powtarza, że chce Beckhama z powrotem, Milan coraz bardziej przywiązuje się do Davida. - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby go zatrzymać - mówi Galliani - Bardzo tego chcemy, ale wszystko zależy od Galaxy. - Jest niezbędny - dodaje Ancelotti.Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/ www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.