Juventus w dołku, druga porażka z rzędu

Liga włoska. 22. kolejka. Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze Juventusu. Tym razem przegrali na własnym boisku z Cagliari. David Beckham być może na stałe zostanie w Milanie

Juventus zajmujący przed tą kolejką drugie miejsce w tabeli wydawał się dotychczas najpoważniejszym konkurentem Interu w walce o mistrzostwo kraju. W nowym roku zdarzyły mu się jednak już dwie wpadki. Najpierw w środę drużyna Claudia Ranieriego uległa na wyjeździe Udinese. W sobotę na własnym stadionie bianconeri przegrali z Cagliari. I choć rezultat ten trudno nazwać sensacją (ostatnio po serii niezłych wyników Cagliari awansowało na siódme miejsce), to jednak dla drużyny ścigającej Inter jest to duży cios. Tym bardziej że po pierwszej połowie gospodarze wygrywali po golach Momo Sissoko i Pavla Nedveda 2:1. Po przerwie Cagliari zdobyło jednak wyrównanie, a potem w 78. minucie skutecznie przeprowadziło kontratak i wyszło na prowadzenie. Do końca spotkania już go nie oddało.

NAPOLI - UDINESE 2:2 (2:2): Lavezzi (24.), Hamsik (27.) - Di Natale (32. karny), Quagliarella (45.)

JUVENTUS - CAGLIARI 2:3 (2:1): Sissoko (31.), Nedved (38.) - Biondini (16.), Jeda (54.), Matri (78.)

ATALANTA - CATANIA 1:0 (1:0): Guarente (24.)

CHIEVO - SAMPDORIA 1:1 (0:0): Rigoni (72.) - Pazzini (70.)

GENOA - PALERMO 1:0 (0:0): Criscito (88.)

INTER - TORINO 1:1 (0:0): Burdisso (57.) - Diana (47.)

REGGINA - ROMA 2:2 (1:1): Corradi (40.), Cozza (80.) - Pizarro (45., 55.)

SIENA - LECCE 1:2 (0:1): Ghezzal (79.) - Tiribocchi (15.), Castillo (54.)